“Yaşayan Değerlerimiz”

Kardelen ‘nin 42. programı 17 Nisan’da Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi’nde Yapılacak

“Yaşayan Değerlerimiz”

Haber : Kemal Gönüleri

 

yaşayan değerlerimiz3
Kardelen Şiir ve Müzik Grubu‘nun 42. “Yaşayan Değerlerimiz” programı 17 Nisan‘da Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi‘nde yapılacak.
“Yaşayan Değerlerimiz” olarak sanatının yanında özel yaşamlarıyla da halka örnek olan sanatçılarımızı halkla buluşturan Kardelen Şiir ve Müzik Grubu, bu kez “”Yaşayan Değerlerimiz” olarak Müjdat Gezen ve THM Sanatçısı, eski Milletvekili Tolga Çandar‘ı ağırlarken, İranlı Müzisyen Cavit Murteazoğlu ve Rezbar Grubu da programa renk katacak.
Avcılar Belediyesi‘nin katkılarıyla hazırlanan programda; 15 kişiden oluşan gruptan Aşık Sinem Bacı, Özgür Gönül ve saz grubu halk müziği, Yusuf Ziya Leblebici, Sefer Kocakaya, Perihan Koca ve Turan Karatepe şiirler yorumlayacak. Programın sanat danışmanı Gülüzar Bektaş, sahne yönetmenliğini ise Deren Sözeyatar üstleniyor.
Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik saat 18’de kokteylle başlayacak ve yazarların kitapları izleyicilere yine ücretsiz imzalanacak.

17 nisan kardelen

KARDELEN ŞİİR VE MÜZİK GRUBU:

Şair-Yorumcu Yusuf Ziya Leblebici‘nin kurduğu Kardelen Şiir ve Müzik Grubu, festival, konser ve kültür etkinliklerinde bir çok program yaptı. Şiiri halka ulaştırmanın en etkili yolunun, “müzikle harmanlanıp halkın ayağına gitmesidir” düşüncesiyle yola çıkan Grup, sahnede şiir yorumlarının yanı sıra kültürümüzün vazgeçilmez unsurlarından biri olan müziği de, sanatçısıyla birlikte ücretsiz etkinlikleriyle halkla buluşturuyor.
Kardelen Şiir ve Müzik Grubu, yaptıkları programlarda, Özdemir Erdoğan, Süleyman Turan, Yılmaz Gruda, Kardeş Türküler Feryal Öney, Aşık Sinem Bacı, Tekin Gönenç, Fevzi Kurtuluş, Bülent Yüksel, Nesrin-Çetin Körükçü, Ayşe Sağyaşar, Aydın Öztürk, Çiçek Yeşilbaş, Sevilay Çınar, Züleyha Ortak, Hüseyin Fırtına, Şahin Aydın, Berrin Sulari, Gülgün Feyman, Beyaz Kelebekler Ülkü Sarpkan, Bertan Üsküdarlı, Ceyda Görk, Nilüfer Sarıtaş, Dostlar Grubu, Aynur Güneş, Ayla Algan, Cavit Mürtezaoğlu ve Ekrem Ataer gibi sanatının yanında özel yaşamlarıyla da halka örnek olan sanatçıları, sanatçıya hakettiği değeri yaşarken vermeli düşüncesiyle “Yaşayan Değerlerimiz” olarak konuk aldı. Yılın Kardelen Şairi, Yılın Tiyatro Oyuncusu , Yılın Ressamı, Yılın Televizyoncusu gibi Onur Plaketleri’ni de sunan Grubun, Beylikdüzü ve Avcılar ile başlayan bu sezondaki programları,değişik yerlerde devam edecek.

yaşayan değerlerimiz2
Kardelen Şiir ve Müzik Grubu:

Şair Yorumcu Yusuf Ziya Leblebici

Halk Ozanı Aşık Sinem Bacı

Şair Yorumcu Sefer Kocakaya

Şair Yorumcu Turan Karatepe

yaşayan değerlerimiz1

Ressam-Şair Perihan Koca

THM Sanatçısı Özgür Gönül

Uğur Akyol-Çetin Şimşek ve Grubu

Sanat Yönetmeni Gülüzar Bektaş

Sahne Yönetmeni Deren Sözeyatar

Read Previous

12 NİSAN 2016 SALI ; GÜNÜN KONSERİ

Read Next

KEÇİ ve İKİ DİRHEM BİR ÇEKİRDEK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: