Şehnaz Aykaç & ‘Renklerde yolculuk’

Şehnaz Aykaç &

‘Renklerde yolculuk’

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Şehnaz Aykaç’ın ‘Renklerde yolculuk’ isimli solo resim sergisi Galeri Bohem’de 3-13 Mart 2018 tarihleri arasında sergilendi.

3 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile Beyoğlu Tünel’de faaliyet gösteren Galeri Bohem‘de açılışı yapılan , Ressam Şehnaz Aykaç‘ın ‘Renklerde Yolculuk’ isimli kişisel sergisi , bugün 13 Mart 2018 Salı akşamı sona erdi.

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Şehnaz Aykaç’ın ‘Renklerde yolculuk’ isimli resim sergisi , Sanatçının 30’ncu Kişisel sergisi oldu.

ŞEHNAZ AYKAÇ Kimdir?

İstanbul doğumlu olan sanatçı,1990 yılında ressam Nihal Atamer ile özgün resim ve yağlıboya çalışmalarına başladı. Aynı dönemde kendi açtığı atölyede Prof.Basri Erdem ile resim çalışmalarına devam etti. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Prof.Dr Tayfun Erdoğmuşile desen ve yağlıboya çalışmaya başladı. Atilla Tos, Selahattin Yıldırım ve Mustafa Horasan ile özgün resim çalışmalarını pekiştirdi. Sanatçı, sanatsal çalışmalarında birçok değişik teknikle resim yapmayı hayat biçimi olarak benimsedi.

Sanat anlayışı, insan sevgisi ile her zaman doğru orantılı oldu. Resim sanatının içsel döngüsünde mavi ve kırmızının büyüsünde yol aldı. Kübist çalışmalarına başladı. Bu sergi, Aykaç’ın yurt içinde 30.Kişisel sergisi oldu. Sanatçı, Fransa, Yunanistan, Moskova, Bakü, Bulgaristan, Berlin başta olmak üzere Yurt dışında birçok karma sergilerde ve fuarlarda yer almıştır.

Bugüne kadar Down Sendromlular ve sokak çocuklarına destek olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesine eserleri ve katılımı ile destek vermiştir. Sanatçının eserleri, yerel ve uluslararası kataloglarda, müzelerde ve koleksiyonlarda yer almaktadır.

*****

Önceki

Fevziye Özmen & “Yeni Yıla Merhaba” Sergisi

Sonraki

29 Mart 2020 Pazar Ece Mumay Instagram Konseri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar