YEŞİM KURT & AHŞAP DİREKSİYON

The Green Park Hotel-Bostancı’da Muhteşem Bir Sergi

YEŞİM KURT & AHŞAP DİREKSİYON

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Sanata ve Sanatçıya verdiği destekle Sanat Dünyasında önemli bir yeri olan The Green Park Hotel-Bostancı bu defa Yeşim Kurt‘un “Ahşap Direksiyon” adını verdiği ilginç ve de muhteşem bir sergisine ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde ( 5 Mart 2016-Cumartesi) açılışı yapılan Yeşim Kurt‘un “Ahşap Direksiyon” isimli ilginç sergisini okuyucularımız için ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında Ressam Rahime Dizdaroğlu ile Ressam Süheyla Uflaz‘ın da sergiyi ziyaret ettiğini gördük.

Sanatseverlere hararetle tavsiye ettiğimiz bu ilginç sergi 18 Mart‘a kadar The Green Park Hotel-Bostancı‘da gezilebilecek.

YEŞİM KURT KİMDİR?

Ankara’ da doğan Yeşim Kurt, birçok şehrimizin kültürel yaşamını gözlemleyecek kadar yaşama imkânını yakalamış ve bunları çalışmalarında kullanmıştır.
El sanatları ile ilgili kurslara ve Works shop’lara a katılmıştır. Daha sonra ham ahşap üzerinde çalışmaya başlamış ve bu alanda çeşitli çalışmalar yapmıştır. Yerel bir TV kanalında ahşap boyama teknikleri bilgisini paylaşmıştır. Yağlı boya peyzaj resimlerle tuval üzerinde çalışmalar yapan Yeşim Kurt kendi el becerilerini ve bilgi birikimlerini paylaşmak için Ahşap Sanat Evi adı altında açtığı el sanatları atölyesinde verdiği eğitimle el sanatlarına meraklı pek çok kişiye destek vermiştir. Gerek karma gerek kişisel sergilerinde değişik konsept ve materyal seçerek çalışmaya özen göstermektedir.
Sessiz çiçekler adını verdiği akrilik boya ile çiçek desenleri çalışmalarını 2013 Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde açarak, çalışmalarından ilk örnekleri resim severlerle paylaşmıştır.

Not:Eserlerin fotografları Yeşim Kurt’a aittir.İstanbul Sanat Magazin’e arşivini açtığı için teşekkür ederiz.

Read Previous

Minik Kalplerle El Ele

Read Next

11 MART 2016 CUMA ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: