“Yeşilçam’a ” Muhteşem Yolculuk

“Yeşilçam’a ” Muhteşem Yolculuk

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Sergide; Açılışı yapan İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş başta olmak üzere kalabalık bir Davetli Grubu vardı.

Orhan Kemal Halk Kütüphanesi ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Araştırmacı Yazar ve Oyuncu Vadullah Taş’ın  üstlendiği , Sinemanın özlenen filmlerine  ait afişler , Seçil Özyıldırım tarafından ebru ile süslendi.

Türk Süsleme Sanatları ve Modern Sanatların Dansı olan “Ebruli Yeşilçam” Sergisi tarihi Orhan Kemal Halk Kütüphanesi‘nde Yeşilçama Yolculuk ismi verilerek sergilendi.

İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş’in açtığı Seçil Özdemir‘in “Tarihi mekânda Yeşilçam’a Yolculuk-Ebruli Yeşilçam” başlıklı serginin açılış kokteylinde İstanbul’un Yönetici Kadrosunun ve Sanat Dünyasının önde gelen isimleri hazır bulundu..

Kütüphane Müdürü Süheyla Acar‘ın ev sahipliğini yaptığı kokteylde İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş başta olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Emel Kamer , Şube Müdürü Figen Balaban , Orhan Kemal Halk Kütüphanesi Müdürü Süheyla Acar ,  Şube Müdürü Mustafa Aydı , Şube Müdürü Süreyya Büyükçınar , Bakırköy Belediyesi İdari Mali Müdürü Başkan Yardımcısı Tülay Bitiş , Türk Sinemasından Yönetmen Yılmaz Atadeniz , Yönetmen ve Aktör Kunt Tulgar , Aktör Engin Çağlar , Aktör Cengiz Güçlü , Tiyatro Sanatçısı Atacan Arseven , Sinema Oyunları Deniz Akbulut , Tülin  Örsek Erkmen , Teoman Ayık ,Tuncay Akça , Hababam Sınıfı Öğrencileri , Kaçkar Tv “Memleketten Ne Haber Sunucusu” Gültekin Taşpınar , ATV Yönetmeni Murat Uygur , Sinema Emekçileri Kemal Bozbey , Ömer Oğuz , Gazeteci Yılmaz Birinci , Salih Ayyıldız ,  İstanbul Sanat Magazin’den Necati Mumay ve Kemal Gönüleri‘nin yanı sıra çok sayıda Akademisyen , Eğitimci  ve Sanatseverler katıldılar.

18 gün boyunca açık tutulacak olan Serginin, adresi şöyle: Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi, Ordu Caddesi No: 19 Beyazıt/İstanbul

Read Previous

Ressamlar Derneği Sanatçılarından Karma Sergi

Read Next

30 MART 2016 ÇARŞAMBA ; GÜNÜN SERGİLERİ

One Comment

  • Merhaba arkadaşlar 1990 da başladığım sanat yolculuğuna,Resim Ebru Sanattı ile 2000 yılında Üyesi olduğum ressamlar derneği ailesi arkadaşlığı yaptığımız sergiler bizim hayata dair daha sağlam duruş gostermemize neden oldu. Sanatçı bazen bunalım yasaya bilir, bizim dernek paylaşımları sayesinde dayanışma paylaşımları deşarj olmayı sağlar. Bazı galeriler ve hocalar kabul günü gibi gorsede, biz diyoruz ki, gelin bize katılın sevgiler katılanları kutlarım!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: