rh+artproject’te Muhteşem Sergi

rh+artproject’te Muhteşem Sergi

Harika Ören Yazdı

  • Cezayir Sokağı’nda Yeni Açılan Galeri’de Atagök, Baykam ve Yorozlu Sanatseverlerle Buluştu

rh+artproject, 02 Nisan 2016 Cumartesi günü yaptığı açılışla ; sanatseverleri , değerli sanatçılar, Tomur Atagök, Bedri Baykam ve Şenol Yorozlu’nun eserleriyle buluşturdu.

Galatasaray, Cezayir Sokağı içinde bulunan rh+artproject galerisinde, konuklar güleryüzle ve zarif bir kokteylle karşılandılar.

Üç bölümden oluşan galeri mekanında üç sanatçı eserleriyle; her biri bağımsız bir mekanda yer aldılar. Duayen sanatçı Tomur Atagök rh+project üçüncü bölümde; çağdaş Türk resminin doruktaki özgün temsilcisi Bedri Baykam rh+project ikinci bölümde dört yapıtıyla; filozof sanatçı Şenol Yorozlu, rh+project birinci bölümde dört yapıtıyla yer aldı. Galeri ana girişinde ise her sanatçının bir eseri bulunmaktaydı.

Bedri Baykam’ın Atatürk ve Hatıralar eseri, Tomur Atagök’ün Doğa Tanrıçaları serisinden eserleri ve Şenol Yorozlu’nun Doğu Batı 2160 Duk isimli eseri büyük ilgi topladı. Tomur Atagök rh+project ‘de ki 41. sergisiyle ’’ Kırkbir kere maaşallah’’ dedirtti. Sergi küratörü Tevfik İhtiyar’ın eserler hakkında ayrıntılı bilgi verdiği sergide, sanatsever davetliler sanatçılarla eserler önünde hatıra resimleri çektirdiler.

rh+artproject açılışına ilgi yoğundu. Ahmet Aslanbek , Arsen Gushapsha, Kaya Özsezgin, Ahmet Özel, Füsun Çağlayan, Harika Ören, Ülkü Cılızoğlu, Nevzat Yılmaz, Şafak Orbay, Şafak Eyüpoğlu, Yıldırım Mayruk, konuklar arasında ilk göze çarpanlar oldular.

rh+artproject galeri’de 02 Nisan 2016 Cumartesi günü açılan ve 23 Nisan 2016 tarihine kadar açık kalacak sergi nedeniyle;  sergi kataloğu yerine alışılmışın dışında bir konseptle, üç sanatçının sergide bulunan eserlerinin yer aldığı ‘’rh+artproject ‘’adıyla ve günlük gazete boyutunda bir sergi gazetesi de yayınlandı.

Üç değerli sanatçının eserlerinin yer aldığı bu sergiyi görmek, Cezayir Sokağını’da ziyaret etme fırsatını kaçırmamak gerekir.

Read Previous

5 NİSAN 2016 SALI ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

6 NİSAN 2016 ÇARŞAMBA ; GÜNÜN KONSERİ

One Comment

  • Tebrikler selamlar arkadaşlar yurekten kutlarım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: