“Renklerin İçindeki Düşler”

“Renklerin İçindeki Düşler”

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele kapsamında, Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği tarafından 26 Kasım 2021 tarihinde Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadını” konulu panel ve “Renklerin İçindeki Düşler” konulu Solo Sergi ve Uluslararası Karma Resim Sergisi düzenlendi.

Panelle başlayan program, sergilerin açılışı ile devam etti.

UEKKD Başkanı Hüzün Yücel, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Kapsamında, Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği tarafından 26 Kasım 2021 tarihinde Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadını” konulu panel ve “Renklerin İçindeki Düşler” konulu Solo Sergi ve Uluslararası Karma Resim sergilerinde sizlerle buluştuğumuz için mutlu ve gururluyuz.

Solo sergi ve Uluslararası karma resim sergisinin Küratörlüğünü Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Sayın Alev Demirkesen hocamız yürütmektedir.” diye konuştu.

Etkinliğe; CHP 25-26 dönem İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, İBB STK’lardan sorumlu Koordinatör Hasan Akkuş, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mert Kar, CHP Bakırköy Kadın Kolları ve İYİ Parti Kadın Kolları üyeleri İBB İnanç Masası Fatma Yavuz, Sanatçı Şafak Sönmez ve davetliler katılım sağladı.

Her iki sergi de 30 Kasım 2021 tarihine kadar Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi‘nde sanatseverlerin ziyaretine açık.

Alev Demirkesen Hakkında ;

Her iki serginin de küratörlüğünü üstlenen Alev Demirkesen, 1964 yılında doğdu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde tamamladı… Aynı bölümde Minyatür Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans yaptı.

2003 yılında Sakarya Üniversitesi GSF Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan Demirkesen, bugüne kadar birçok seminer ve sergiye katıldı. Ustaları Cahide Keskiner, uammer Ülker ve Mahmut Öncü’dür.

Demirkesen, halen Çini Ana Sanat Dalı Başkanı; aynı zamanda üniversite bünyesindeki akademik değerlendirme ve kalite geliştirme çalışmaları kapsamında kalite elçiliği görevini yürütmektedir.

 

*****

Önceki

27 Kasım 2021 Cumartesi Günün Konferansı

Sonraki

28 Kasım 2021 Pazar “Çetin Ceviz”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar