Nilüfer Batmanoğlu’nun Hayali Gerçekleşti

Nilüfer Batmanoğlu’nun Hayali Gerçekleşti

Haber Kemal Gönüleri

Fotograflar : Zambak Karabay

Değerli Ebru ve Kaligrafi Sanatçısı Nilüfer Batmanoğlu’nun “Hayalimdi Gerçekleşti” isimli ilk Kişisel Ebru-Kaligrafi Sergisi , Türkiye Sakatlar Derneği Bakırköy Şubesi’nin organizasyonuyla; 2 Aralık 2023 Cumartesi günü saat: 15.00’te Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir kokteylle açıldı.

Açılış Kokteylinde Nilüfer Batmanoğlu’nu yakınları, Dostları, Sanatçı arkadaşları, davetliler ve Medya Temsilcileri bu mutlu gününde yalnız bırakmadılar.

Serginin Açılış Kokteylinde; Nilüfer Batmanoğlu’nun Pera Oda Orkestrası‘nda 1. flüt olan kızı Nil Batmanoğlu ve arkadaşı  sanatseverlere müzik ziyafeti çektiler.

Eserlerinin satışından elde edilen gelir, Türkiye Sakatlar Derneği Bakırköy Şubesi’ne bağışlanacak.

Nilüfer Batmanoğlu, “Hayalimdi Gerçekleşti” Ebru-Kaligrafi Sergisi için;

Sanat bir toplumun ortak değerlerde birleşip kendini ifade edebileceği en etkili yoldur. Düşüncelerin biçim ve renge dönüştüğü, insanın ruhuna seslenen bir tutku halidir sanat.

Bireysel yaratma eylemidir, özgürdür ve her an bir yeniden doğuşun, yaratılışın ışığını taşır içinde. Başka bir dünyanın kapısını aralayan ebru ise, suyun beden bulmuş imzasıdır. Topraktan gelir lakin suyla harmanlanır.

Ebru daha kağıda dökülmeden incelik, sabır, özveri ister, kağıda tutunmak için emek verilmesi gerekir. Ebru deneyimdir. Büyüdür, fırtınadır, huysuzdur, ebruzen ise toprağın ve suyun güçlü olduğunu bilen büyücüdür…” diyor…

Nilüfer Batmanoğlu’nun “Hayalimdi Gerçekleşti” Ebru-Kaligrafi Sergisi, 6 Aralık akşamına kadar Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sanat Galerisi

Adres: Ataköy 7-8-9-10 Mah. Yüzücü Talat Yünmen Sokak No: 5/A Bakırköy

***

Önceki

“Atatürk’ün Doğa Sevgisi” Yarışması Sonuçlandı

Sonraki

5 Aralık 2023 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar