NEZAKET SOKULLU SERGİSİ

NEZAKET SOKULLU SERGİSİ

M. Demirel Babacanoğlu Yazdı

Nezaket 35

Ressam Nezaket SokulluCandan Canana Resim ve Çini Sergisi’, 25.3.2016 günü Adana Kültür Sanat Merkezi (Eski Kız Lisesi)’nde açıldı. Sergi çok büyük ilgi gördü, sevilerek izlendi.

Ressam Sokullu 1946 Erzurum doğumlu. İlk, orta, liseyi, babasının görevi nedeniyle değişik yer okullarında okudu. Sonra ‘da Sosyal Hizmetler Akademisi ve Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Pedagoji bölümünü bitirdi. 1970’te Sezai Sokullu’yla evlendi, dört  oğlu oldu. Kamu kuruluşlarında sosyal hizmetler uzmanı olarak çalıştı. 2003’te Adana’da göreliyken emekliye ayrıldı.

Nezaket 39

2009’da resim kurslarına katıldı. 2011’de ek olarak çinilik dersleri aldı. O günden beri resim, çinicilik konusunda birçok yapıtlar üretti. Bugün bu yapıtlardan oluşan sergisini izliyoruz. Her biri birbirinden güzel resimler çiniler gözlerimizin önünde. Serginin geliri Adana Huzurevine bağışlanmış. Huzurevi Müdüresi Nurdan Avcı da oradaydı. Teşekkür ediyor, onur duyduğunu belirtiyor.

‘El emeği göz nuru’ derler ya, her yapıt ince ince işlenmiş, dokunmuş; seramik üzerine. Renkler, motifler ölçülü biçili, iğne oyası titizliğiyle oluşturulmuş. Her motif ayrı güzellikte, ayrı anlamda sanatın dinginliğini sunuyor insana.

Read Previous

2 NİSAN 2016 CUMARTESİ ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

Müge Süel Resim Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: