Minik Kalplerle El Ele

Minik Kalplerle El Ele

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Toprak Sanat Galerisi ve Mika-Der birlikteliği ile Akmerkez etkinlik katında düzenlenen grup resim sergisi cemiyet hayatının seçkin konukları ile geçtiğimiz ay içinde (23 Şubat 2016-Salı ) açıldı.

Açılışa katılan davetliler arasında bulunan Türkan Sabancı ve Erhan Yazıcıoğlu eserlerle tek tek ilgilendiler . Ayfer Toprak eserler hakkında açıklayıcı bilgiler verdi.

Ressam Şehnaz Aykaç da bir eserini derneğe bağışlayarak bu anlamlı sergide yer aldı.

Ressam Nihal Güres ise 6 martta düzenleyeceği “Boğazın en güzel kadını” sergisinin davetiyelerini konuklara takdim ederek paylaştı.

Sanatın renkleri sosyal sorumluluk projeleri ile minik kalpleri boyamaya ve kalpleri ısıtmaya devam eciyor.

Remzi Irem‘in kadın başlıklı resimleri de sergide çok beğenilen eserler arasındaydı.

Sergi 18 mart‘a kadar Akmerkez etkinlik katında izlenebilir.

MİKA – DER’i TANIYALIM:

Minik Kalplerle El Ele Derneği (Mika-Der) bir proje olarak 2006 yılında doğdu. Amacı Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, çocuk ve sevgi evlerinde yaşamak zorunda olan çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirerek eğitim, spor, müzik, tiyatro alanları yanında psikolojik olarak da destek verebilmek.

21 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul’da Minik Kalplerle El Ele Derneği (Mika-Der) kuruldu. Mika-Der Ekim 2009 tarihindeAnkara’da kadın ve çocuktan sorumlu Devlet Bakanımız ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü ile birlikte bir protokol imzaladı.

Mika-Der’ in hedefi Türkiye’ de SHÇEK’e bağlı yuva ve yurtlarda yaşayan tüm çocuklara ulaşabilmek ve yaşam şartlarını iyileştirebilmektir.

Mika-Der İletişim Bilgileri:

Minik Kalplerle El Ele Derneği İktisadi Teşekkülü Cumhuriyet Cad. Zenginbahçe 2 sitesi B Blok D:33 Göktürk-Eyüp / 34077- İSTANBUL Tel: (212) 322 48 41 – (533) 62071 92 E-posta : info@mikader.org.tr

Read Previous

10 MART 2016 PERŞEMBE ; TİYATRO

Read Next

YEŞİM KURT & AHŞAP DİREKSİYON

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: