Konu : “Kadın”

Aydın Doğan Vakfı’ndan Uluslararası Karikatür Sergisi

Konu : “Kadın”

Haber Ve Fotograflar : Necati Mumay

 

Kadınların toplumda güçlü bir yer edinebilmesi ve cinsiyet eşitsizliğininson bulması için çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, kendilerine ait Uluslararası “Karikatür Yarışması Arşivi”nden hazırlanan  ‘kadın’ konulu bir seçkiyle konuya dikkat çekiyor.

Kadının toplumsal yaşamdaki yerine bir kez de karikatüristlerin gözünden dikkat çekmeyi amaçlayan sergi Karaköy’deki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açıldı. Serginin açılış kokteyline davetliler, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE VURGU

Sergi nedeniyle Aydın Doğan Vakfı’nca yapılan sunumda, ‘Kadının; ailesinde, sosyal yaşamda, eğitimde, işgücünde ve siyasette karşılaştığı güncel sorunların ortadan kaldırılarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve özellikle genç kadınların güçlenmesi için, eğitimden işgücüne kadar geniş bir alanda çalışmalar yürütüdüğü’ vurgulandı.

7800 SANATÇI ARASINDAN SEÇKİ

Yarışmaya ilk düzenlendiği yıldan bugüne kadar 137 ülkeden katılan 7.800 sanatçının eserleri arasından seçilen ‘kadın’ konulu karikatürler, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergiyle sanatseverlerin izlemine sunuldu. Serginin açılışı 31 Mart tarihine kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi… Adres: Sanat Merkezi; Bankalar Cad. Felek Sokak No: 1 Karaköy/İstanbul (Telefon: 0212 249 01 50)

Read Previous

Sertdemir’in 2. Sergisi Magosa’da…

Read Next

“Gitarda Zafer Dilek!”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: