K.Muzaffer Gençer’in Tabloları Paris’te Sergilendi

K.Muzaffer Gençer’in

Tabloları Paris’te Sergilendi

Haber : Kemal Gönüleri 

  • Paris Corrado Bortone Galerie’de; İtalyan, Azerbaycan ve Gürcistan’lı sanatçıların yanı sıra K.Muzaffer Gençer tek Türk sanatçı olarak yer aldı.

Yurt dışında en çok sergiye katılan Şair, ressam K.Muzaffer Gençer‘in dört ekspresyonist tablosu Paris’te sergilendi.

Paris Corrado Bortone Galerie‘de İtalyan, Azerbaycan ve Gürcistan‘lı sanatçıların eserleriyle uluslararası düzenlenen sergi 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde devam etti.

Bu önemli sergide K.Muzaffer Gençer tek Türk sanatçı olarak yer aldı. K.Muzaffer Gençer‘in eserleriyle katıldığı sergiye  K.Muzaffer Gençer gibi pek çok sanatçı da, Covit-19 Pandemi salgını nedeniyle açılışa katılamadılar.

22 Eylül 2020 Salı günü Covit-19 Pandemi salgını tedbirleri koşullarına göre yapılan açılış kokteylinde ; Sergiye katılan Sanatçılara birer Katılım Belgesi takdim edildi.

Fransa’da yaşayan ünlü Azerbaycan’lı Profösör Ressam Asmar Narimanbekova ile İtalya’dan Art Studio sahibi Loreta Larkina, Sanat Eleştirmeni Giuseppina Pecorarro ve George Gugushvili‘nin organize ettikleri sergiye eserleri ile katılan K.Muzaffer Gençer:

“Daha önce Paris’te15 kez çeşitli sergi ve fuarlara katıldığım halde, bu kez pandemi nedeniyle gidemediğim uluslararası bir sergide tek Türk ressam olarak tablolarımın sergilenmesi beni çok mutlu etti. Bu serginin düzenlenmesinde büyük katkıları olan Sayın Asmar Narimanbekova’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgi ile izlenen sergi 27 Eylül‘e kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edildi.

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.

Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocuğu vardır. Emekli Banka Müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli) de 7, Hollanda- Amsterdam da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma) da 3 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24 de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ). İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

 

*****

Read Previous

Köpek Yavrusu – Öykü

Read Next

29 Eylül 2020 Salı Tiyatro Rehberi

One Comment

  • Muhteşem…Başarılı sanatçımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: