K.Muzaffer Gençer’in “Onda Birçok Renk Var” Sergisi

K.Muzaffer Gençer’in

“Onda Birçok Renk Var” Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

  • ONDA BİRÇOK RENK VAR Sergisi’nde K. Muzaffer Gençer’ in ekspresyonist, soyut tarzdaki 42 özgün eserinin yanı sıra ; eğitim verdiği torunları Kıvanç Güner, Gurur Güner’in de 3 tablosu yeralıyor.
  • Sergi, Sanatseverler tarafından 28 Şubat 2020 akşamına kadar Bostancı The Green Park Hotel Art Gallery’de gezilebilecek.

Şair-Ressam K.Muzaffer Gençer‘in Kişisel Sergisi – ONDA BİRÇOK RENK VARBostancı The Green Park Hotel Art Gallery ‘de 15 Şubat 2020 Cumartesi günü düzenlenen renkli bir kokteyl ile açıldı.

Çok sayıda sanatçı, basın mensubu ve Sanatseverin katıldığı sergide; canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran K. Muzaffer Gençer‘ in ekspresyonist, soyut tarzdaki 42 özgün eseri ile eğitim verdiği torunları Kıvanç Güner, Gurur Güner‘in de 3 tablosu yeralmaktadır.

K. Muzaffer Gençer Kişisel Sergisi “ONDA BİRÇOK RENK VAR” için

“Aşkın rengi kırmızı

Sevgininki tozpembe

Kalbimdeki çiçekler

Kıpkırmızı pespembe

Beynimdekilese

Her renkte” diyor.

Ve ekliyor,

Renkler

Sözlere dökülmüş

Sanki şiir

Renkler

Müziğe dönüşmüş

Avaz avaz

Renkler

Sarmaş dolaş olmuş

En büyük aşk

Ne düşünürsen düşün

Benim gördüklerim

Bir harika…

Sergi; Sanatseverler tarafından 28 Şubat 2020 akşamına kadar Bostancı The Green Park Hotel Art Gallery‘de gezilebilebilecek.

Bostancı The Green Park Hotel Art Gallery

Adres : Ali Nihat Tarlan Caddesi Ertaş Sokak No:16 İçerenköy/Ataşehir

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli olup, 2 çocuğu vardır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli)’de 7, Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 3 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yeralmıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB“Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Önceki

Mehmet Tevfik Utku’nun 3.Kişisel Resim Sergisi

Sonraki

19 Şubat 2020 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar