K.Muzaffer Gençer’in Eserleri, Yedinci Kez Art Shopping Paris Louvre’da

K.Muzaffer Gençer’in Eserleri,

Yedinci Kez Art Shopping Paris Louvre’da

Haber : Kemal Gönüleri

Şair, Ressam K.Muzaffer Gençer‘in üç ekspresyonist tablosu Paris Louvre Müzesi Art Shopping‘de yerini aldı.

Salgın nedeniyle Paris’te, uzun bir aradan beri yapılamayan Art Shopping etkinliği, pandemi kurallarına göre 18-19-20 Haziran 2021 tarihlerinde yeniden organize edildi.

Uluslararası etkinliğe, Asmar Art‘dan katılan K.Muzaffer Gençer‘in tabloları da dahil oldu. Çağdaş sanatçıların eserleri ile dolan salonlar, pandemide bir ayrıcalık oldu ve sanatçılar Louvre Müzesi Carrousel Salonları‘nda eserlerini sergileme imkanı buldu.

Azerbaycan Devlet Sanatçısı ve ATN Derneği Başkanı, Ünlü Ressam Asmar Narimanbekova‘nın standı Asmar Art‘da Azerbaycanlı, Gürcistanlı ve Fransız sanatçıların eserlerinin yanında Türk sanatçı olarak K.Muzaffer Gençer‘in yapıtları da yer aldı.

Asmar Art‘dan, Art Shopping‘e yedinci kez katılan K.Muzaffer Gençer : “Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında yapılan Art Shopping ‘e katılmak beni çok mutlu ediyor. Sanatın son noktası olan bu organizasyonda eserlerimiz yerini buluyor. Bu çok önemli. İlgi görmesi… Beğenilmesi… Çağdaş Sanatın sevilmesi… Pandemi nedeniyle gidemedim ama eserlerim oradaydı. Çok sevinçliyim..” dedi.

K.MUZAFFER GENÇER Hakkında;

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4, Paris Corrado Bortone Galeri’de 1 ve La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 2 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli)’de 7, Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 3 karma ve toplamda 250’den fazla sergiye katılmıştır. (Pandemi döneminde 22’si on-line olmak üzere) Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yeralmıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

Yury Revich “Dünya Ana”ya adadı: Green Anthem

Read Next

Öğrenmek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: