Hasip Pektaş ‘’Sanattan Yaşama’’ Semineri

Hasip Pektaş ‘’Sanattan Yaşama’’ Semineri

Harika Ören Yazdı

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı projenin bu ayki etkinliğinde, Ekslibris sanatçısı Hasip Pektaş’ın seminer&canlı performans (workshop) gerçekleştirdi.

27 Mart 2016 da gerçekleştirilen seminer ve ardından canlı performansa sanatseverlerin ilgisi yoğundu. Etkin bir izleyici topluluğu, sanatçının ekslibris konusunda aktardığı teknik bilgiler eşliğinde eserinin yapım aşamalarını keyifli bir sunum ile izleme fırsatı yakaladı.

İDGSA 80’liler Derneği, dünyanın önde gelen ve Türkiye’nin tek Grafik Sanatlar Müzesi kurucusu Sanatçı Süleyman Saim Tekcan; dünyadaki 10 müzeden biri olan İstanbul Ekslibris Müzesi’nin  ve derneğinin kurucusu Sanatçı Hasip Pektaş ve birçok değerli sanatçı “Sanattan Yaşama” projesini desteklemektedirler.

Sanatçı Hasip Pektaş, ekslibris sanatı ve proje hakkındaüşüncelerini   “Sanat yoluyla çocuklara ulaşacak bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak ve bu amaca yönelik destek vermek benim için en önemli misyondur. Günümüzde ülkemizde de yaygınlaşan ekslibris alanındaki çalışmalarımı, birikimimi ve tecrübelerimi sanatseverler ile paylaşacak olmaktan dolayı çok mutluyum. “ Diye ifade etti.

Proje yöneticileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi adına Güzin Gürsoy, dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad AtasoySanattan Yaşama” Projesine ilişkin “Sanat ve çocuk ekseninde hizmet eden bir proje hayalimizi ÇYDD ile gerçekleştirme şansını bulduk. Bu proje kapsamında, alanlarında önde gelen sanatçılarımızı ve sanatseverleri aynı platformda bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’’ Dediler.

“Sanattan Yaşama” projesi bünyesinde gerçekleştirilen, Suluboya Sanatçısı Saim Altuncu, Seramik Sanatçısı Hülya Günel, Mozaik Sanatçısı Süha Semerci (seminer&workshop ), Minyatür Sanatçısı Taner Alakuş, İllüstrasyon Sanatçısı Gürcan Özkan ve  Ekslibris Sanatçısı Hasip Pektaş’ın (seminer&workshop )etkinlikler sanatseverler tarafından ilgiyle karşılandı.

Nisan ayında Sanatçı Sait Günel’in (Akrilik)  gerçekleştireceği son (seminer&workshop) etkinliği; Mayıs ayında CKM Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sergi ile sonlanacağı bilgisi verildi.

Sanattan Yaşama Projesinde kullanılacak müzik, Ceren Atasoy (söz) ve Cenk Şen tarafından hazırlandı.

Read Previous

Nursel Bayram’dan “Yüz”

Read Next

28 MART 2016 PAZARTESİ : TİYATRO

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: