Gülsemen Yıldırım’dan “Beşeri”

Sergi Mim Hotel İstanbul’da Açıldı…

Gülsemen Yıldırım’dan “Beşeri”

Haber: Necati Mumay

Mim Hotel İstanbul, resim sanatçısı Gülsemen Yıldırım’ın ‘BEŞERİ’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Şeli Art Project işbirliğiyle düzenlenen serginin açılış kokteyli davetliler, sanatçılar ve sanatseverleri bir araya getirdi. Sergide, sanatçının toplam 25 adet yağlıboya çalışması yer alıyor…

Açılışta konukları ile teker teker ilgilenen Sanatçı, “Çalışmalarım duygu durumu aktarımı ve Kızılderili tarih ve kültür aktarımı gibi iki ayrı çizgi içeriyor gibi görünse de, dikkatle incelendiğinde varılan sonuç İnsan” dedi. Gülsemen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendi yaşadıklarımı, hissettiklerimi ya da şahitliklerimi içselleştirerek tuvale yansıttım. Duyguların insan yaşamındaki yerini ve işlevini anlamaya çalışarak, öncelikle kendimi tanıdığımı keşfettim. Bu benim için bir dönüm noktası oldu. Çocukluğumdan itibaren okuduğum psikoloji kitapları ve hayal gücüm bir anlamda sanatıma rehberlik etti diyebilirim”

ÖZGEÇMİŞİ…

Sultanahmet İMML mezunu. İstanbul’da sahibi olduğu ‘İnfinity Reklam Ajansı’nda uzun yıllar Grafik Tasarım ve Ajans hizmeti verdi. Yaklaşık 2 yıl önce yerleştiği Alanya’da, devam ettirdiği mesleğinin yanısıra, evinde oluşturduğu atölyede, hayatının her döneminde âşık olduğu resim sanatında üretmeye devam ediyor. Daha çok gerçeküstü ve figür çalışmayı tercih ediyor. Uluslararası Ressamlar Derneği Başkan Yardımcılığı, Çağdaş Ressamlar Derneği Alanya Bölge Temsilciliği yapan sanatçı, ayrıca Fırtına Müzik ve Yusuf Benli Müzik Merkezinde bağlama eğitimi aldı. Yıldırım, ITÜ’de bir araya gelen Mavi Nota Türk Halk Müziği topluluğunda Çetin Akdeniz şefliğinde koro çalışmaları da yapıyor.
Sergi, 23 Mayıs akşamına kadar izlenebilecek.

Adres: Mim Hotel İstanbul, Ferah Sok. No: 20  (İstanbul Cerrahi Hastanesi yanı) Nişantaşı

Read Previous

AL YAZMALI KADINLAR

Read Next

Ödüllü Sanatçı : Serap Aksoy

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: