“ÇOCUKLARIN ELİNDEN” RESİM SERGİSİ

“ÇOCUKLARIN ELİNDEN” RESİM SERGİSİ

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Mine Barbaros

  • Mine Barbaros ve Çocuk öğrencileri “Çocukların Elinden” Resim Sergisi Sanatseverleri hayran bıraktı .

Mine Barbaros ve Çocuk öğrencileri “Çocukların Elinden” Resim Sergisi Büyükçekmece AKM Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sergide sergilenen eserler , Sanatseverleri hayran bıraktı . Serginin açılış töreninde kurdelayı Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin keserken , açılışa katılan Veliler  heyecanlarını gizleyemediler.

Sergide eserleri yer alan Sanatçı çocukların isimleri şöyledir:

Elif Uysal, Toprak Salih Demirel, Nehir Yaz Demirel , Eif Akardaş , Duru Engin Beren , Yıldırım Azra , Deniz Konca , Merve Nacar

Mine Barbaros ve Çocuk öğrencileri’nin “Çocukların Elinden” Resim Sergisi 7 Mayıs‘a kadar sürecek.

Adres:Fatih Mah. Gazi Mustafa Kemal Cad. No: 43 (Kuba Cami Yanı) Büyükçekmece

mine barbaros

MİNE BARBAROS KİMDİR?

07.08.66 yılında İstanbul’da doğdu. Emekli olduktan sonra 2008-2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu kuruluşlarda aldığı Resim Eğitimlerini sonrası , EğitmenSertifikaları aldı. Bu süre zarfında birçok ressamdan da ayrıca özel eğitim almaya devam etti. 2010 yılından itibaren Büyükçekmece Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesindeki Plastik Sanatlar Grubunda gönüllü olarak görev almaktadır. Aynı yılda “Renklerin Armonisi Sanat Grubu”nun oluşumunu sağlamış 2014 yılına kadar grupla birlikte  Büyükçekmece Belediyesi Plastik Sanatlar Grubu bünyesinde gönüllü olarak görev yapmıştır. 2015 den itibaren Büyükçekmece Belediyesi “Alamara Sanat Merkezi” bünyesinde Resim Eğitmeni olarak yer almakta ve çocuklara resim eğitmenliği yapmaktadır. Büyükçekmece Belediyesinin “Benim Rengim Büyükçekmece” projesi kapsamında Guinness Dünya Rekoru katologu’nda resimleri sergilendi. 50’ye yakın karma sergilere katılmıştır. TV çekimlerinde röportajlar vermiş ulusal ve yerel gazetelerde sergi yayınları çıkmıştır. Ekim 2015’de Ressamlar Derneği Sanat Evinde “Dünden Bugüne Yansımalar” isimli ilk kişisel sergisini açtı. Çeşitli FARKINDALIK projelerinde resimleri ile katkıda bulunmuştur. OTİZMLİ bir çocuğa 2016 Nisan sonuna kadar resim eğitimi verdi. Yağlı boya,kuru pastel,kara kalem ve akrelik çalışmalar yapmaktadır. İlk yıllarda eserlerini kopya olarak çalıştıktan sonra Eğitmenliğe başlaması ile kendi tarzını oluşturarak çalışmalar yapmaktadır. Çalışmaları çoğunlukla soyut ve fantastiktir. Sanatçının almış olduğu teşekkür ve birçok plaketler mevcuttur.

 

Read Previous

3 MAYIS 2016 SALI ; GÜNÜN KONSERİ

Read Next

4 MAYIS 2016 ÇARŞAMBA ; İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: