Çağla Tanyolaç “ Vahşiler “ Takı Sergisi

Sergisi Ayşe Takı Galerisi’nde 11 Nisan’a dek açık kalacak.

Çağla Tanyolaç “ Vahşiler “ Takı Sergisi

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Çağla Tanyolaç‘ın “ Vahşiler “ İsimli Takı Sergisi bugün Ayşe Takı Galerisi’nde açıldı. Doğa ile bir ve bütün olmak hayalim ve çağrım ; bugün daha temel bir ihtiyacın ifadesine ; BARIŞ ve KARDEŞLİK çağrısına dönüştü … Saf ve sevgi dolu olalım…Doğayla, doğamızla ve birbirimizle uyum içinde yaşamayı başaralım… Bahar doğada geldi… Ayak uydur ey insanoğlu… Serginin konusu ,biraz romantik bir geri dönüşü ,bir hatırlatmayı hedef alıyor. Doğadan yıllar içinde topladığı malzemelerle takılarını bütünleştiren sanatçı gerçek doğamıza ulaşmayı hedefliyor.

Deniz kenarından toplanan taşlar , ya da deniz kabukları,ya da bir ağacın gövdesinden düşmüş minik bir parça ,sanatçı da doğaya dönüş arzusu uyandırıyor. Doğanın mükemmel düzenini eserlerinde yansıtan sanatçının sergisi Ayşe Takı Galerisi‘nde 11 Nisan‘a dek açık kalacak.

Sergi , bugün 20 Mart 2016 Pazartesi günü açıldı.. Gündem üzücü, daraltıcı olsa da biraz havanız değişsin, güzel birşeyler görelim derseniz ; güzel şeyler sizi galeride bekliyor olacak…

Ayşe Takı Şakayık sk. No.53 D.1 Teşvikiye.

Read Previous

22 MART 2016 SALI ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

GÖKSEL ARSOY’A 80. YIL GECESİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: