Bodrum Mor Sanat’ta İki Sergi Birden

 Bodrum Mor Sanat’ta İki Sergi Birden

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Semra Gönül

Semra Gönül Yönetiminde faaliyetini sürdüren Mor Sanat Galerisi, bugünlerde iki sanatçının kişisel sergisine birden evsahipliği yapıyor.
Geleneksel Yazma-Baskı Sanatçısı Kevser Kartal‘ın “Yazma Baskı Sergisi” ile ressam Neşe Gümüşçüoğlu‘nun “Kırmızının Gelincik Halleri” isimli 33. kişisel sergisini Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

12 Temmuz 2016 Salı günü düzenlenen , elit davetlilerin katıldığı bir kokteyl ile açılışı yapılan Sergi , Sanatseverlerden büyük ilgi görüyor.

Geleneksel Yazma-Baskı Sanatçısı Kevser Kartal‘ın “Yazma Baskı Sergisi” isimli sergisinde 30 eseri yer alıyor.

Bodrum’daki 7. sergisini açan ressam Neşe Gümüşçüoğlu‘nun “Kırmızının Gelincik Halleri” İsimli Kişisel Resim Sergisinde yer alan 36 tane eseri akrilik suluboya ve karışık teknikten oluşuyor.

İkisi birarada Sergisi Mor Sanat Galerisi’nde 21 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Kevser Kartal Kimdir?

Çorum’da yaşamını sürdüren Hitit Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü mezunu Kevser Kartal, sergisinde Anadolu’da yaşamış dört büyük uygarlığa ait desen ve figürleri kendi yorumuyla sunduğu eserlerini görücüye çıkardı. Ünlü ressam, sanat eleştirmeni ve şair Bedri Rahmi Eyüboğlu Yazmalı Konak Atölyesi‘nde Hughette Eyüboğlu‘nun öğrencisi olan Kevser Kartal, hocası Hughette Eyüboğlu ve Bedri Rahmi’nin tasarımlarından yola çıkarak kendi tasarımlarına yönelmiş. Sanatçı daha sonra Kevser Kartal ismiyle Çorum’da kendi atölyesinin kurmuş.

Neşe Gümüşçüoğlu Kimdir?

1985 yılından beri resimle uğraşan Ressam Neşe Gümüşçüoğlu , 1999 yılından beri de profesyonel olarak resim yapıyor. Aslında resimlerini suluboya ile yapan Sanatçı , son bir senedir çalışmalarına akrilik de ilave etti.

Read Previous

KEKOVA & ÜÇAĞIZLAR

Read Next

16 Temmuz 2016 CUMARTESİ GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: