Banu Devrim Atölyesi’nin “Kadın ve Göç” Sergisi

Banu Devrim Atölyesi’nin

“Kadın ve Göç” Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

Fotogtraflar : Banu Devrim

Banu Devrim Atölyesi kursiyerlerinin Gölcük Belediyesi desteği ile düzenlediği  GÖLMEK – Gölcük Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi‘nde düzenlediği “Kadın ve Göç” İsimli Karma sergisi oldukça büyük ilgi gördü.

Banu Devrim Resim Atölyesi kursiyerleri tarafından hazırlanan ve muhteşem eserlerin yer aldığı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle “Kadın ve Göç” konulu resim sergisinin açılışı, Gölcük Belediyesi GÖLMEK-Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi‘nde Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in katıldığı törenle yapıldı.

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde yoğun katılımın olduğu serginin açılış kurdelesi, Kaymakam Karabulut ve Başkan Sezer başta olmak üzere kadınlar tarafından kesildi. Kadınların göç esnasında yaşadığı zorlu anlardan oluşan resimlerin yer aldığı sergide, Banu Devrim ve 30 kursiyeri davetliler tarafından tam not aldı.

Kaymakam Karabulut yaptığı konuşmada, “Gölcük’te kadınlarımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler konusunda öncü durumdalar. Bu durum bizleri gayet mutlu ediyor. Ben başarıların devamını diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Sezer yaptığı açıklamada, “Sayın Banu Devrim başta olmak üzere; birbirinden güzel resimleri yapan kadınlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

8-12 Mart tarihleri arasında Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi‘nde sergilenen eserler 15 Mart akşamına kadar da Değirmendere Sanatevi‘nde sergilenecek.

Sergiye katılanlar:

Banu Devrim, Aynur Taç, Ayşegül Sönmez, Ayşe Orhan, Arzu Aydın, Belma Gazi, Bahar Yönü, Canan Çevik, Feryal Akdeniz, Figen Yazar, Fatma Yılmaz, Fatma Özdemir, Hülya Aykaç, Hatice Köksal, Kezban Çolak, Kader Alkan, Müzeyyen Demir, Nurten Çoral, Perihan Güngör, Rana Dede, Ruhefza Girgin, Sevgi Özarslan, Semiha Çizmeci, Suzan Ergin, Seçkin Tunca, Songül Batıbay, Sevinç Şenduran, Şengül Özel, Tülin Erhan, Tamer Aydın, Zeliha Bor.

*****

Önceki

GESAM’ın ADANA SERGİSİ İLGİ TOPLADI

Sonraki

Ünlü ses sanatçıları “Beyza Koç ile Nağmeler”de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar