Ayşegül Bayraktar’ın “Fırçamdaki Renkler” Sergisi Açıldı

Ayşegül Bayraktar’ın “Fırçamdaki Renkler” Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar‘ın “Fırçamdaki Renkler” İsimli 6. Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisi , Büyük Ada Anadolu Kulübü‘nde 29 Ağustos 2016 Pazartesi günü düzenlenen bir kokteylle Sanatseverlerle buluştu.

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç‘ın açılış konuşmasını yaptığı sergide Ayşegül Bayraktar‘ı başta eşi Nezih Bayraktar ve minik torunu olmak üzere yakın akrabaları, Dostları, Ressam arkadaşları ve Sanatseverler yalnız bırakmadılar.

Ayşegül Bayraktar‘ın “Fırçamdaki Renkler” İsimli 6.Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisi 4 Eylül’e kadar Büyük Ada Anadolu Kulübü‘nde izlenebilecek.

AYŞEGÜL BAYRAKTAR’ı TANIYALIM

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar , Kadıköy Maarif Koleji ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Çizgi Sanatevi‘nde stilistlik dersleri aldığı dönemde Mahir Güven‘den temel desen eğitimi aldı . Meslek hayatına farklı bir konuda devam etti. Yurtiçi ve yurtdışı için hazır giyim ve haute-couture kolleksiyonları hazırladı ve üretiminde çalıştı . Bir dönem yerel desen çalışmalarımı seramik ile birleştirdi.

Sanat çalışmalarına Işıl Özışık ile suluboya, Sait Günel atölyeleri’nde suluboya ve akrilik dersleri alarak devam etti. Zaman zaman farklı hocalarla atölye çalışmalarına katıldı. Halen çalışmalarını Suadiye’deki kendi atölyesinde sürdürüyor.

Çoğunlukla, yaşadığı İstanbul Adaları ve İstanbul manzaraları ile duyarlı olduğu konuları ele alarak, Gerçekleri hayalgücü ile zenginleştirerek fantastik bir vurgu ile resimliyor . Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği‘nde ve Adalar Kent Konseyi‘nde üye olan Ada Ressamı Ayşegül Bayraktar , bir çok karma sergiye katıldı ve pek çok kişisel sergi açtı .

*****

Read Previous

29 Ağustos 2016 Pazartesi ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: