Atatürk Marmaris’te Resim Sergisi

Atatürk Marmaris’te Resim Sergisi

Haber: Erol Ünal

Fotograflar : Umur Özlüer

Atatürk Marmaris’de” Karma Resim Sergisi Ata’ya saygı, sevgi, özlem duyanların izlencesine açıldı. Marmaris’te 19 Mayıs Meydanı Halk Kafe Galerisi’nde açılan sergiyi Kalimerhaba Derneği organize etti. Sergi 10 Kasım 2021 tarihine kadar 11:00-22:00 saatleri arasında görülebilecek.

Sergide Prof. Dr. Refik Aziz, Dilara Elagözlü, Hülya Çavuş Mjoranda, Mehmet Korkmaz, Arezou Behrang, Mahmut Parılyıldız, Remzi Taşkıran, Hasan Erdoğan, Merih Ulubay‘ın eserleri yer alıyor.

Orhaniye’de yaşayan Ressam Hülya Çavuş Mjoranda Sergide yer alan, izleyenlerin beğenisini kazanan, kendi boyunu aşan Atatürk resimlerini hangi duygu yoğunluğunda yaşayarak yaptığını şöyle ifade etti;

“Atatürk resimleri yapmaya karar verdiğimde, uzun bir düşünme aşamasından sonra , en çok O’nun ve ilkelerinin bu ülke ve halkı için kalıcılığını, ölümsüzlüğünü vurgulamak istedim ve Atatürk pullarını kullanmaya karar verdim. Atamın portresini klasik resme uygun çalışırken, günümüz modern resim tarzına uygun kolaj tekniğini de pulları işleyerek kullandım. Atatürk tablolarımı Atamın sevdiği şarkıları dinleyerek çalışırken ona olan hayranlığım kat kat aratarak muhteşem bir duygu seli yaşadım” dedi.

Sergi Organizasyonu Kalimerhaba Derneği

İletişim Tel: 0532 314 88 38

*****

Read Previous

Ankara Anlaşması 1921: Kolokyum ve Sergi

Read Next

DUNE: Hayal gücünün başarısı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: