ADANA RESSAMLAR TOPLULUĞU RESİM SERGİSİ

Sergi, sanatseverler, çağrılılar tarafından ilgiyle izlenildi.

ADANA RESSAMLAR TOPLULUĞU RESİM SERGİSİ

M. Demirel Babacanoğlu

ART1

Adana Ressamlar Topluluğu, 25.2.2016 günü Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde resimlerini sergilediler.

Sergide, Şemsa Altınözek’in ‘Kaçış’, Nihal Canatar’ın ‘Ağaç’Zişan Çapan’ın ‘Şehir’, Nuran Çelen’in ‘Petrol işçileri’Lale Gülyaşar’ın ‘Ceratta Ceratta’, İnci Gürsoy’un ‘Silvia Poli’Nesrin Koç’un ‘Zeynep’, Rahime Korkut’un ‘Kütüphane’İnci Küçükusta’nın ‘Puy Puy e Samur’,  Murat Özbakır’ın ‘Beden mekan’, Meliha Özgürbüz’ün ‘Sıkışma’, Kafiye Sahiloğlu’nun ‘Arayış’, Claudia Shmidt’in ‘Dörtlü Shmidt’ ailesi, Raife Tokyürek’in ‘Kafes’,  Fatoş Toyganözü’nün ‘Seda ile Hasan’,  Ayşe Nilgün Ulaştırıcı’nın  ‘Liman’, Hatice Seher Ünal’ın ‘Şehir planı’, Mustafa Serdar Özelgeçici’nin ‘Ayşegül’ adlı tabloları yer aldı. Sergi, sanatseverler, çağrılılar tarafından ilgiyle izlenildi.

ART2

Tablolar başlı başına bir sanat yapıtı; sıcak renklerle, estetik çizgilerle kompoze edilmiş, bizim dünyamızı, bizim yapımızı anlatıyor. Büyük başarılar sağlamış ressamlar bu konuda. Anlamlı isimler vermişler Tablolara.

Her bir tablo izleyicileri kendilerine çekiyor, renkleriyle, ölçüleriyle, çizgileriyle anlambütünlüğü oluşturuyor.

ART3

Bakıyorsunuz, bir kent, bir insan topluluğu, bir deniz kıyı keratalar, insan portreleri, kitaplıklar, çocukların duruşları,  bacalar, gökyüzü, hava, bulut, ağaç, ahşap, doğa kesitleri betimlenmiş, her biri unutulmayacak resimler.

Read Previous

ORHAN PAMUK’un ADANA GÜNLERİ

Read Next

18 MART 2016 CUMA ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: