“5 Doktor 5’er Eser”

Karma Sergi Akyol Sanat Merkezi’nde 30 Mart‘a kadar gezilebilecek.

“5 Doktor 5’er Eser”

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Ressam Ayla Akyol‘un yönetiminde faaliyetini sürdüren Akyol Sanat Merkezi5 Doktor 5’er Eser” İsimli Doktor Sanatçıların katıldığı Karma Resim Sergisine ev sahipliği yaptı.

Ressam Ayla Akyol , Doktor Sanatçıların ilk resim sergisinin 2003 yılında düzenlendiğini vurgulayarak ;

“İlk Doktorlar sergisini Dr.Saffet Yahyaoğlu , kendisine ait olan Star-Mar Sanat Galerisi’nde , 2003 yılında Ressam Ayla Akyol ile Ressam Funda Arın‘ın yanı sıra Prof.Dr.Muzaffer Akkılıç, Prof.Dr.Turan Gürgen ve Op.Dr.Musa Albükrek‘in katılımı ile düzenledi.” dedi.

 

Akyol Sanat Merkezi‘nde doktorları desteklemeye devam ettiğini belirten Ayla Akyol ;

“ Bu ilk serginin ardından kendime ait Akyol Sanat Merkezi‘nde doktorları desteklemeye devam ettim. Kimi İstanbul’u resmetti, kimi hayallerini, kimi duygu ve düşüncelerini. Hepsi, farklı tarzda çalışarak renkleri kullandı.Tuvallerinde kimi siyah-beyaz,kimi rengarenk..Doktor kimliklerinin ötesinde sa natla iç içe olarak hem kendilerine hem de çevrelerine ilham kaynağı oldular.” dedi.

5 Doktor 5’er Eser” İsimli Sergiye katılan Doktor Sanatçıların isimleri şöyledir : Musa Albükrek , Müjdat Babadostu , Turan Gürgen , Cezmi Kınoğlu , Akif Poroy.

Oldukça kalabalık bir davetli grubunun katıldığı kokteylde davetliler Sanatçılarla bol bol fotograf çektirdiler.

Sergi , Teşvikiye Şakayık Sokak Desen Apt.No:17 Da:1 adresindeki Akyol Art Center‘de pazar günleri hariç hergün saat 14.00-19.00 saatleri arasında 30 Mart‘a kadar gezilebilecek.

Read Previous

18 MART 2016 CUMA ; GÜNÜN KONSERİ

Read Next

ÇANAKKALE RUHU

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: