K. Muzaffer Gencer “Bilinçaltım”

K. Muzaffer Gencer “Bilinçaltım”

Haber : Kemal Gönüleri

Muzaffer Gençer 2 (425 x 600)

K. Muzaffer Gencer‘in “Bilinçaltım” isimli Kişisel Sergisi , The Green Park Hotel Bostancı‘da 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü Sanatseverlerle buluşacak.

Muzaffer Gençer 3 (428 x 600)

22 Temmuz‘a kadar sürecek olan K. Muzaffer Gencer’in “Bilinçaltım” isimli sergisinin Açılış kokteyli ise 16 Temmuz 2016 Cumartesi günü -Saat:17.00‘de yapılacak.

Adres:Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaş Sok. No: 16 (Bostancı Oto Sanayi Sitesi Arkası), İçerenköy/Ataşehir

muzaffer hanım1 (600 x 450)

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi AÖF’ ye devam etmektedir. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi (İKGM) de Resim Eğitimi Programına katılmıştır . 2007 den 2011 e kadar da İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) Resim atölyesinde çalışmalarına devam etmiştir.

Evli olup Sevi adlı bir kız, Övgü adlı bir erkek çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir. Çocukluğundan beri şiir yazmakta ve resim yapmaktadır. Özellikle Paris’te kaldığı sürece Louvre Müzesi, Orsay Müzesi ve Montmartre’da gördükleri bu tutkularını yoğunlaştırmıştır. Resim bilgisini İspanya, Paris, Roma ve Floransa gezilerindeki müze, sergi ve çeşitli görsel izlenimleriyle pekiştirmiş olup, büyük ustaların resimlerini birebir inceleme imkanı bulmuştur. Özellikle Madrid Prado Müzesi ve Figueras’ta Salvador Dali’nin Müzesindeki izlenimlerinde özgünlüğün ve sınırsızlığın resim yapmada güzelliklere varmanın nedeni olduğunu görmüş bu sebeple resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğine ve özgünlüğünden ödün vermeyeceğine inanmıştır.

Muzaffer hanım, (600 x 173)

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel ve 3 lu gurup sergisi, Paris Galerie Celal’de de 1 karma sergisi (Ressamlar Derneğ’inin Türk Mevsimi Etkinliklerinde Kadınlar Gününde )olmuştur.  Yunanistan da (Komotini) Valilik Sanat Galerisi Günümüz Sanatçıları Sergisi ile Neopolis Sykies Belediye Sanat Galerisi Sergisine katılmıştır. Tüyap 19.- 20. ve 21.İstanbul Sanat Fuarı Katalogları , Paris La Capitale Galerie  “Artistes Liste “ ve “Turkish Paintings”  Günümüz Türk Sanatçılarına kayıtlıdır.  Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği üyesidir. Ressamlar Derneği Yönetim Kurulundadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İstanbul Sevdalıları Antolojisi ve Anadolu’dan Esintiler Antolojisi’nde şiirleri yayınlanmıştır. “Sevi’ye Övgü” ve “Aşkımla kıvançlıyım “ adlı iki şiir kitabı bulunmaktadır.

 

Read Previous

BAYRAM

Read Next

10 TEMMUZ 2016 PAZAR; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: