Jak Baruh & ” SOYUT İZLENİMLER “

Jak Baruh & ” SOYUT İZLENİMLER “

Haber ve Fotograflar : Necati Mumay

  • Tophane Pg Art Gallery’deki Resim Sergisi 3 Mayıs’a Kadar Sürecek

Bir kent ressamı olan Jak Baruh’un son çalışmaları Tophane’de faaliyet gösteren Pg Art Gallery’de sergileniyor. Küratörlüğünü Engin Özendes’in yaptığı ‘Soyut izlenimler’ isimli serginin açılış kokteyline davetliler sanatçılar ve sanatseverler katıldı…

Serginin sunumunda, Jak Baruh’un ‘Metropollerin dokusu ve politik ortamlardan ilhan alarak çok katmanlı çalışmalarında şehirdeki bireyleri, binaları ve manzaraları soyutlayarak yeniden bir yapı yarattığı’ vurgulandı. Sunumda daha sonra şöyle denildi:

YAŞAM-MEKÂN…

“Sanatçı, kimi zaman monotonlaşan yaşamlara vurgu yaparken kimi zaman da bireyin kimlik sorunlarının altını çizer. Baruh bu sergisinde kentlerin yarattığı paradoksal yaşantıları kendi kareleri üzerinden izleyiciye aktarmaya çalışır Çalışmalarında en büyük yol gösterici olan ışık, bir takım yansımalarla kentin görüntüsünü değiştirirken sanatçıya ilham kaynağı olur”

Sergiyi izleyen sanatseverlerin sanatçı ile anı fotoğrafları çektirirken kendisinden çalışmaları hakkında bilgi aldıkları gözlendi. Serginin 3 Mayıs günü akşamına kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Adres: Pg Art Gallery, Boğazkesen Caddesi No: 76/B Tophane – İstanbul

Read Previous

Fransız Lisesi’nde “Sanatçıların Baharı”

Read Next

11 NİSAN 2016 PAZARTESİ ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: