“IŞIĞIN TÜRKÜSÜ” AKYOL SANAT MERKEZİ’NDE

“IŞIĞIN TÜRKÜSÜ” AKYOL SANAT MERKEZİ’NDE

Haber ve Fotograflar: Kemal Gönüleri

 

  • Osman Yıldırım’ın ikinci kişisel sergisi 21 Mayıs 2016 tarihine kadar Akyol Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Yöneticiliğini Ressam Ayla Akyol‘un yaptığı Akyol Sanat Merkezi; 12-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında Osman Yıldırım’ın “IŞIĞIN TÜRKÜSÜ” isimli ikinci kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

12 Mayıs 2016 Perşembe günü özel davetlilerin katılımı ile yapılan kokteylde eşi ve kızı Osman Yıldırım’ı bu mutlu gününde yalnız bırakmadılar.

Osman Yıldırım’ın  İlk kişisel sergisinin devamı niteliğindeki bu sergi için Ressam Sedat Kumova “yaşadığı doğayı içinde bulunduğu ortamı türkülerin ışığıyla ele alarak gerçekleştirdiği çalışmalarını izleyiciye sunuyor.  “Işığın Türküsü” yaşamı türküler üzerinde inceleyen ve bunları yaşayanların hayallerini, tuvallere aktarmaya çalışılan bir sergi.   Aldığı eğitimlerden dolayı araştırmayı seven sanatçı, sabrı, ışığı, rengi ve doğanın renklerini hep araştırmış ve bunları kişisel sergisinde sunmuştur. Gözümüzle sabrı algılayamasak ta renklerin hareketlerine, ışığın kullanımına ve sonuçta ortaya çıkan sabrın süreçlerine ortak olabiliyoruz. Aslında sabır, ortaya çıkacak olan hayat enerjisinin ışığıdır; ışık yoksa hayatta yoktur.

Hayatı, tüm güzellikleriyle renkleriyle türkülerden aldığı enerjiyle içinde yaşayan Osman Yıldırım’ın sergisinde, doğa karşısında çizilmiş karakalem çalışmalar, sulu boya, akrilik ve yağlı boyadan oluşan çalışmalar yer alıyor. “ diyor.

Sergi 21 Mayıs 2016 tarihine kadar Akyol Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Akyol Sanat Merkezi’nin  adresi : Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye/İstanbul.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Osman Yıldırım’ın Eserlerinin Slayt Showu

Read Previous

16 MAYIS 2016 PAZARTESİ ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

17 MAYIS 2016 SALI ; İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: