İdil Biret’e “Saygı Gecesi”

İdil Biret’e “Saygı Gecesi”

Haber : Kemal Gönüleri”

  • “Ustalara Saygı” etkinliği Beşiktaş Belediyesi tarafından aralıksız on iki yıldır düzenleniyor.
  • 26 Ocak 2017 Perşembe günü Fulya Sanat’ta düzenlenecek geceye dünyaca ünlü piyano virtüözümüz İdil Biret konuk oluyor.
  • Heykeltıraş Prof. Nurettin Bektaş’ın tasarladığı, etkinliğin sembolü olan anı plaketi, İdil Biret’e takdim edilecek.

 

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenmekte olan “Ustalara Saygı” gecesine dünyaca ünlü piyano virtüözümüz İdil Biret konuk oluyor.

Gazeteci, Yazar ve Eleştirmen Hayati Asılyazıcı‘nın önerisi doğrultusunda Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) tarafından düzenlenmeye başlanan “Ustalara Saygı” etkinliği, ilk olarak 50. Sanat Yılı‘nı tamamlamış olan değerli yazar Aziz Nesin’i konuk etmişti. Yaklaşık kırk yıllık zaman dilimi içinde sayısız değerli edebiyat insanı etkinlik kapsamında konuk edilmiş ya da anma gecesi düzenlenmiştir. Beşiktaş Belediyesi tarafından aralıksız on iki yıldır düzenlenmekte olan etkinlik, deneyimli gazeteci Faruk Şüyün ve ekibinin özenli çalışmaları ile sürdürülebilir bir başarıya ulaşmıştı.

Duayen gazeteci Hayati Asılyazıcı‘nın başkanlığında, önemli kültür ve sanat insanlarının bir araya geldiği uzman bir ekiple “Ustalara Saygı” etkinlikleri başarısına kaldığı yerden devam ediyor. Yeni yılın ilk programına dünyaca ünlü piyano virtüözü ve devlet sanatçısı İdil Biret konuk olacak. 26 Ocak 2017 Perşembe günü Fulya Sanat‘ta düzenlenecek gecede ünlü sanatçı için hazırlanmış belgesel film gösteriminin ardından sanatçı ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Geceye özel anı plaketi

İletişim ve Sanat Yönetmeni Asuman Karaşabanoğlu‘nun koordinasyonundaki bu önemli gecenin sunumu, tiyatro ve sinema oyuncusu Gülsen Tuncer tarafından gerçekleştirilecek. Konsept ve sahne tasarımı, sanat yönetmeni ve yapım tasarımcısı Mustafa Ziya Ülkenciler imzası taşıyor. Haliç Üniversitesi’nin desteklediği etkinlikte, konservatuvar korosu sahne alacak. Projenin diğer bir önemli destekçisi de, Üniversite Medya Birliği. Heykeltıraş Prof. Nurettin Bektaş’ın tasarladığı, etkinliğin sembolü olan anı plaketi, İdil Biret’e takdim edilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar‘ın ev sahipliğindeki geceye, sanat, siyaset ve medya dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra, çok sayıda sanatsever eşlik edecek. “Ustalara Saygı” etkinlikleri ücretsiz ve tüm sanatseverlere açık olarak düzenlenmeye devam edecek.

Tarih: 26 Ocak 2017 Perşembe

Kokteyl: 18.30

Etkinlik Saati: 20.00

Etkinlik Mekânı: Fulya Sanat

Adres: Hakkı Yeten Cad. No:10 Dikilitaş/Beşiktaş

*****

Read Previous

ADANA’DA TÜRK DÜNYASINDAN BÜYÜK SERGİ

Read Next

EKAV Art’ta “REÇETESİZ”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: