Haliç ve Semtleri

Halil Özkan

Haliç ve Semtleri

Haber : Kemal Gönüleri

  • Timurtaş Onan Atölyesi Proje Grubu yeni bir Fotoğraf Sergisi ile ; 24 Mayıs – 18 Haziran 2016 arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi‘nde Sanatseverlerle birlikte olacak.
Nurhayat Baysal
Nurhayat Baysal

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan fotoğraf atölyesiHaliç ve Semtleri” Projesi 2. dönem katılımcılarının fotoğraflarından oluşan sergi 24 Mayıs 2016 Salı günü saat 19:00 da  İstanbul Fotoğraf Galerisi açılıyor.

Sergide yer alan fotoğrafçılar :

Emel Arısan Yöney, Bige Baykoca Süslü, Nurhayat Baysal, Oğuz Büktel, Didem Bute Bahçecik, Ümit Gültekin, Meltem İnanç, Deniz Kaplan, Niso Maçoro, Ertuğrul İsmet Örs, Halil Özkan, Tania Sisa ve Seda Welsh.

Deniz Kaplan
Deniz Kaplan

Katılımcılar adına Deniz Kaplan sergi için ;

“Bir çok Fotoğraf meraklısının çekim için gittiği yerlerin başında Haliç Semtleri, (Eyüp , Balat , Fener v.b.) gelir…  Değerli Fotoğraf Sanatçı’sı Timurtaş Onan hocanın ışığı, paylaştığı bilgi birikimi ve oluşturduğu arkadaşlık ve heyecan sayesinde;  Haliç – semtlerini ve fotoğraf çekmeyi birlikte yeniden keşfettik. Öğrendikçe heyecanlandık. 

Seda Welsh
Seda Welsh

Proje grubu olarak zaman zaman Pier Loti tepesinden Haliç’e bakıp altın gibi parlayan Boynuzu görmeğe çalıştık. Tarihsel ve dinsel yapıların bir arada toplandığı Haliç ve semtlerindeki yaşamı izledik. Orada yaşayan güzel insanlarla tanıştık. Bu etkileyici bölgeyi tanımak yaşadığımız anları biriktirmek ve sonsuza taşımak adına çekim günlerini hep sabırsızlıkla bekledik. 

Halil Özkan
Halil Özkan

Proje Grubu çekimlerinde, belki bir daha göremeyeceğimiz, arasak da bulamayacağımız birçok yerleri gördük. Bizlere dostluklarını esirgemeyen yardımsever semt sakinleri ile sohbet ettik. Gördüğümüz, elde ettiğimiz bilgilerin, biriktirdiğimiz anıların ancak çok az bir kısmını sizlerle paylaşabiliyoruz. ” dedi.

Ertugrul Örs
Ertugrul Örs

“HALİÇ VE SEMTLERİ “ fotoğraf sergisi Salı’dan Cumartesi’ye hergün saat 11.30 – 19.00 arası İstanbul Fotoğraf Galerisi‘nde  18 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul T: 0212 237 36 52

Read Previous

GÜNGÖR ARIBAL HOCAMIZI KAYBETTİK

Read Next

ANTALYA ÇİÇEK FESTİVALİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: