“Hadi Senin de Yüreğin Benim İçin Yansın”

Safiye Doğanay , Yeni Albümüyle Dikkat Çekiyor…

“Hadi Senin de Yüreğin Benim İçin Yansın”

Röportaj: Necati Mumay

3- Safiye Doğanay

Sıra dışı sanatçı Safiye DoğanayHadi senin de yüreğin benim için yansın” isimli kendi şarkısına çektiği Kliple dikkatleri topluyor. TV ve radyolar için dağıtım anlaşması imzalayan sanatçı, müzik yaşamını anlattığı röportajda “Sanat dünyasının çarklarına takılmadan 27 yıldır onurlu şekilde dimdik ayakta durabildim” diye konuştu…

2- Safiye Doğanay

ALMANYA’DA BAŞLADI…

Doğanay’la Almanya’da başlayıp İstanbul’da devam eden müzik yaşamı konusunda söyleştik. İlk sorumuzu karşılık veren sanatçı, “Mersin’de dünyaya geldim, ilk ve ortaokulu Türkiye’de liseyi Almanya’da okudum. Okurken aynı zamanda çalışma hayatına başladım. 1989’da ilk kasetimi çıkarıp profesyonel olarak sahne hayatına başladım. Hafta arasında çalışıp hafta sonlarına aile gazinolarında sahneye çıktım” diyerek şöyle devam etti:

1- Safiye Doğanay, Necati Mumay

YAŞAMI İKİ KİTAPTA…

“Müzik yaşamım iki kitap haline getirildi. Henüz 15 yaşımda bir kitap yazdım. Ayrıca, yine Almanya’da bulunduğum sırada, sanat dünyasının çarklarına takılmadan sıra dışı sanatçı olduğum için bir yazarın dikkatini çekmiş, hem çalışıp hem sahne almamla ilgili hayatım kitap haline getirilmişti. Kitabın reklamı büyük bir gazetede manşetten yapılarak bir ay boyunca dizi halinde yayınlanmıştı”

4- Safiye Doğanay

YENİ ALBÜMÜNDEN UMUTLU

Safiye Doğanay’a müzik yaşamında yaptığı albümleri de sordum. Sanatçı, bu soruma ise “Son albümle birlikte şu an beş albüm sahibiyim. İlk iki albümde iki bestem, son üç albümde ise tüm şarkıların söz ve bestesi bana aittir. 2001 2004 arası değişik TV programlarına konuk oldum. 2008 yılında müzik yolculuğum çıktı. 800 den fazla şiirim, 200 yakın şarkı sözü ve bestem bulunuyor. Son albümüm daha yeni piyasaya çıktı, isimli şarkıma Klip çektik. Bu da tamamı bana ait olan bir şarkı. Bu Klip için çeşitli TV ve radyolara dağıtım anlaşması imzaladım. İnancım o ki Klip çok tutacak” karşılığını verdi.

Read Previous

THY EMEKLİLERİ “SANAT”TA BULUŞTU

Read Next

8 NİSAN 2016 CUMA ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: