Sevda Güven’den “Ağustos Esintisi”

Sevda Güven’den “Ağustos Esintisi”

Haber : Kemal Gönüleri

Sevda Ercan 0

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi , Sevda Güven‘in “Ağustos Esintisi” İsimli Yağlı Boya Resim Sergisine ev sahipliği yapıyor.

22 Ağustos 2016 Pazartesi günü Saat:18.00‘de düzenlenecek bir kokteyl ile Sanatseverlerle buluşacak olan Sevda Güven‘in “Ağustos Esintisi” İsimli Yağlı Boya Resim Sergisi , Sevda Güven‘in 2 nci Kişisel sergisi olacak.

Sevda Ercan 5

Sevda Güven‘in “Ağustos Esintisi” İsimli Yağlı Boya Resim Sergisi , Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde 28 Ağustos‘a kadar gezilebilecek.

Sevda Ercan 1

SEVDA GÜVEN KİMDİR ?

“Bana göre sanat ruhun gıdasıdır “ deyimini dilinden düşürmeyen ; İstanbul’da doğan Sevda Güven ; Feriköy 50.Yıl Lisesi (şu an Şişli Anadolu Lisesi)’nden mezun oldu. On yıl özel bir şirkette yönetici asistanlığı yaptıktan sonra , üç yıl önce Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar yetenek sınavına, yanlış sınıfta bulunması nedeniyle kazanamadı.

Sevda Ercan 2

Çeşitli atölyelerde çalışmalara katılmış olan Sanatçı Yurt içinde pek çok karma sergilerde yer aldı.  Son olarak ,Yurtdışında , 15-30 Haziran 2016 tarihinde Bulgaristan Haskova Atanas Sanat Galerisinde düzenlenen “Evrensel Dostluk” resim sergisine katıldı. Sevda Güven , ilk kişisel sergisini İSMMO’da “İLKLERİM” ismi ile gerçekleştirdi. Üyesi bulunduğu Rekreasyon Derneği‘nde Yönetim Kurulu üyesidir.

Read Previous

22 Ağustos 2016 Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

PEACE AND ART & LOVE Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: