Sedef Yavuzalp’in Sergisine Büyük İlgi

Sedef Yavuzalp’in Sergisine

Büyük İlgi 

Haber : Kemal Gönüleri

  • Kampala Büyükelçisi H.E.Sedef Yavuzalp “Tarihte Mozaik Yolcuğu” adlı kişisel sergisi , Sanatseverlerin yoğun ilgisi  üzerine 31 Aralık’a kadar uzatıldı.

Pet Holding Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kurucusu Güntekin Köksal olan KEV (Köksal Eğitim Vakfı) Sanat Galerisi’nde açılan ; Türkiye Cumhuriyeti Kampala Büyükelçisi H.E.Sedef YavuzalpTarihte Mozaik Yolcuğu” adlı kişisel sergisi ,  Sanatseverlerden gördüğü olaganüstü ilgi üzerine 31 Aralık‘a kadar uzatıldı.

Yoğun istek üzerine 31 Aralık tarihine kadar uzatılan , Afrika ve Anadolu toprakları arasında kültürel bir köprü kuran Sergi , bilindiği üzere Üniversite öğrencileri yararına düzenlenmişti.

Serginin açılış kokteyline , başta PET Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güntekin Köksal ve eşi Besteci Pınar Köksal olmak üzere , evsahipliğindeki  Sanatçı – Büyükelçi H.E. Sedef Yavuzalp’in dostları, Pet Holding Yönetim Kurulu üyeleri , KEV Yönetim Kurulu üyeleri , iş ve siyaset dünyasının üst düzey isimleri, medya temsilcileri ve Ankara cemiyetinin bilinen simaları katılmıştı.

KEV Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep K. Yaykıran: “Bu değerli sergimizi burslu üniversite öğrencileri yararına gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Sanatçı – Büyükelçi Yavuzalp, resimlerinde dünyanın çeşitli medeniyetlerine ait bazı antik mozaik eserleri akrilik teknikle yorumluyor. Eserlerinde özellikle Anadolu medeniyetleri, Doğu Afrika temaları ve 15. yüzyıl Uganda’sının efsanelerine hayat veriyor. Sergimizin olağan üstü ilgi görmesinden dolayı çok memnun olduk. Sanatseverlerin yoğun ilgisi üzerine sergimizi 31 Aralık‘a kadar uzatma kararı aldık.” dedi.

 

Sergi ; Filistin Caddesi No:16 GOP / Ankara adresindeki KEV Sanat Galerisi’nde hafta içi 10:00-18:00, Cumartesi günleri ise 10:00-14:00 saatleri arasında 31 Aralık‘a kadar ziyaret edilebilecek.

*****

Read Previous

19 Aralık Pazartesi GÜNÜN KONSERİ

Read Next

OSMANİYE KİTAP FUARI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: