Neşet Ertaş Özel Konserle TRT 2’de Anılacak

Neşet Ertaş Özel Konserle TRT 2’de Anılacak

Haber : Necati MUMAY

  • Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 25 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak “Neşet Ertaş Anma Konseri”, TRT 2’den canlı olarak yayınlanacak.

“TRT 2 Ustaları Yad Ediyor” konserlerinin ikincisinde, abdallık geleneğinin büyük ismi Neşet Ertaş vefatının 9’uncu yıl dönümünde özel bir konserle anılacak. Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 25 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak “Neşet Ertaş Anma Konseri”, TRT 2’den canlı olarak yayınlanacak.

TRT 2 tarafından düzenlenen ülkemizin kültürüne katkıda bulunmuş ustaların yad edildiği konserler serisinin ikincisinde, Anadolu’da abdallık geleneğinin önemli temsilcisi halk ozanımız Neşet Ertaş özel bir konserle anılacak.

Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi büyük sanatçılarıyla meşhur olan ve abdal müziği ile alınan Kırşehir’de düzenlenecek gecede, İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği sanatçısı Zafer Gündoğdu şef olarak görev alacak.

Nilgün Kızılcı, Gülşen Kutlu ve Ümit Tokcan’ın solist olarak katılacağı konserde; Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu, Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu ve Türk Halk Müziği Korosu’nun yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ses ve saz sanatçıları ile TRT Radyoları ses ve saz sanatçıları yer alacak. “Neşet Ertaş Anma Konseri”nin sunuculuğunu ise Erkan Tarhan üstlenecek.

Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 25 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak “Neşet Ertaş Anma Konseri”, TRT 2’den canlı olarak yayınlanacak.

*****

Read Previous

Duyma ve Duyurma Sanatı

Read Next

24 Eylül 2021 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: