Miniklerin Islak Keçe Sergisi Açıldı

Miniklerin Islak Keçe Sergisi Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Aydın Ticaret Odası İlkokulu 2/D Sınıfı Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu “DOĞA Temalı Islak Keçe” Sergisi Sanatseverleri ve Öğrenci Velilerini Büyüledi.
  • Islak Keçe Resim Eğitmeni Nazan Havus,  genç sanatçılarıma çok teşekkür ediyorum. Okul müdürüm, öğretmenlerim ve öğrenci velilerime desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Aydın Ticaret Odası İlkokulu 2/D sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Doğa Temalı Islak Keçe” sergisi sanatseverleri ve öğrenci velilerini büyüledi.

Islak Keçe Resim Eğitmeni Nazan Havus ve 2/D sınıf öğretmeni Cevriye Akın önderliğinde, Aydın Ticaret Odası İlkokulu Müdürü Numan Kurt’un destekleriyle minik öğrencilerin hazırladığı doğa ve çevre konularını içeren eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Milli Aydın Bankası Sergi Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Okul Müdürü Numan Kurt ile birlikte öğrenci velileri ve pek çok sayıda sanatseverler katıldı.

Okul Müdürü Numan Kurt sergi açılışında yaptığı konuşmada; “Keçe sanatı ve benzeri el sanatlarımız bizlerin bildiği ve unutmamamız gereken değerlerdir. Bu sanatları bu yaştaki çocuklarımıza resim yaparak ve sergileyerek özümsetirsek, onlar da gelecek nesillere bunları taşıyacaklardır. Yerinde ve emek verilmiş güzel bir sergi. Emeği geçen eğitmenlerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrenci velilerimizi, hepsinden önemlisi çocuklarımızı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Islak Keçe Sanatı Eğitmeni Nazan Havus ise; “Aydın gibi aydınlı, aydın ve bilgili çocuklarla birlikte bu sergiye hazırlandık. O kadar mutlu oldum ki genç sanatçılarıma çok teşekkür ediyorum. Okul müdürüm, öğretmenlerim ve öğrenci velilerime desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Çok güzel bir üç ay geçirdik onlarla, çok güzel eserler yaptık. Benim öğretmenlerimden bir ricam olacak. Bu eserler burada son bulmayacak, yarım kalmayacak, İleriye dönük mutlaka devam edecek. Çok başarılı olduklarına ve önlerinin açık olduğuna inanıyorum. Sergimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

*****

 

Önceki

Gelecek ve Anneler…

Sonraki

16 Mayıs 2023 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar