LAKATOS İSTANBUL’u BÜYÜLEDİ

LAKATOS İSTANBUL’u BÜYÜLEDİ

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Konserleri İstanbul’a bambaşka bir soluk getirdi.
  • İDSO Şef Ender Sakpınar yönetiminde , Şeytanın Kemancısı lakaplı Macar keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu’na eşlik etti

İDSO DenizBank Konserleri serisi son olarak UNIQ İstanbul Maslak’ın mekan sponsorluğunda büyük UNIQ Hall salonunda yapıldı. Müzikseverler, uluslararası başarılarıyla öne çıkan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Ender Sakpınar yönetiminde konserde yıllarca unutamayacakları bir akşam yaşadı.

Cemiyet hayatının ünlü isimleri, iş insanları, akademisyenler, gazeteciler konsere yoğun ilgi gösterdi. Ferihan ve Osman Göksü çifti , BEZE Group Başkan Bengü Bilik , Akkor Sağlık Hizmetlerinden Op.Dr Aybars Akkor ve EşiNihal ve Faruk Yöneyman Çifti , Gönül Gül ve Yazar Lale Rona göze çarpan isimler oldular.

İDSO’nun bu sezon Şef Ender Sakpınar yönetimindeki ilk konseri tam anlamda bir sanat şölenine dönüştü. Konserde İDSO, Şeytanın Kemancısı lakaplı Macar keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu’na eşlik etti. Lakatos Grubu’nda ayrıca ikinci kemanda Laszlo Boni, gitarda Laszlo Baloght, piyanoda Kalman Cseki, kontrbasta Laszlo Liesztes ve bir Macar halk çalgısı olan simbalde Jeno Liesztes sahne aldı.

Klasik müzik severlere yıllarca hatırlayacakları bir performans sunan konseri dev salondaki seyirciler ayakta alkışladı.

Read Previous

Saküder’in Yarışma Sergisi Beğenildi

Read Next

2 Aralık Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: