İyilik İçin Sanat Derneği’nden Artweeks@Akaretler’de Rekor Satış

İyilik İçin Sanat Derneği’nden

Artweeks@Akaretler’de Rekor Satış

Haber : Kemal Gönüleri

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği, Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçılarının eserleriyle katıldığı Artweeks@Akaretler’de yoğun ilgi gördü. İyilik İçin Sanat Derneği çatısı altında üretimlerini sürdüren sanatçıların toplam 23 adet eseri sanatseverlerin koleksiyonuna katıldı.

Pandemi koşullarında 28 Ekim 2020 tarihinde kapılarını sanatseverlere açan Artweeks@Akaretler, 8 Kasım Pazar günü sona erdi. Artweeks@Akaretler’de İyilik İçin Sanat Derneği’nin hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçıların eserleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ile karşılaştı. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını İstanbul’da sanatseverlerle bir araya getiren sanat etkinliğinde İyilik İçin Sanat Derneği projelerinde yer alan sanatçıların ürettiği eserlerden 23 adedi, sanatseverler tarafından satın alınarak koleksiyonlarına eklendi.

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, yetenekli sanatçıları ulusal ve uluslararası sanat camiasında desteklemeye yönelik projeler geliştirdiklerini, Türk çağdaş sanatçılarının plastik sanatlarda hak ettiği yere ulaşmasına gayret ettiklerini söyledi. Özellikle küresel salgının hayatın olağan akışını engellediği dönemde sanatçıların yanında yer aldıklarını belirten Selin Bozkurt, dernek olarak düzenledikleri karma sergiye koleksiyonerlerin gösterdikleri ilgiden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Sanata yatırım yapan kurumsal firmaların sayısının her geçen gün artığına dikkat çeken Selin Bozkurt, İyilik İçin Sanat Derneği’nin, sanata değer veren kurumsal yatırımcılarla sanatçılar arasında köprü görevi üstlendiğini, sergi süresince 23 işin yeni koleksiyonlara katılmasının bunun en güçlü göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

İş ve sanat çevrelerini bir araya getiren Artweeks@Akaretler’de küratörlüğünü Dr. Feride Çelik üstlendiği İyilik İçin Sanat Derneği karma sergisinde yer alan eserlerin satışına www.iyilikicinsanat.org adresinden devam ediliyor

*****

Önceki

Karlıova’nın Ardından “2001 Yılı Öğrencileri Sergisi”

Sonraki

12 Kasım 2020 Perşembe Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar