İDSO Önemli Bir Hizmet Başlatıyor

İDSO Önemli Bir Hizmet Başlatıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Konserlerinde Sanatçıların, Görevlilerin ve Katılanların Sağlık Kontrolleri Yapılacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası İDSO pandemi ve normalleşme süresince konserlerde herkese sağlık kontrolü yapılması için BİR ADIM SAĞLIK Şirketi ile işbirliği yapıyor.

İDSO‘nun önceki yıllarda ara sponsoru olan POZİTERA Perakende Hizmetleri Grubu’nun genç üyesi BİR ADIM SAGLİK Şirketi 2021-2022 sezonunda ara sponsor olarak İstanbul Devlet Senfoni Konserleri’nde Sağlık Hizmetlerini üstlendi.

Bu işbirliğine alt ilk uygulama 13Temmuz aksamı saat 21.00 de Arkeoloji Müzesi bahçesinde yapılan TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaz Konseri’nde yapıldı. Bir Adım Sağlık Şirketi’nin deneyimli uzmanlardan oluşan sağlık ekibince sanatçıların ve şef Can Okan’ın solist Recep Fıçıyapan (flüt) ile görevlilerin ve konsere katılan müzikseverlerin ateşi ölçüldü ve içinde yedek maskelerin de bulunduğu sağlık hijyen kitleri verildi. Ayrıca isteyenlerin tansiyon ve seker kontraları da yapıldı.

Bir Adım Sağlık ekibi konserlerde verilecek rutin sağlık hizmetleri yanında beklenmedik her türlü sağlık sorunlarına da çözüm üretmek müdahale etmek için geniş ekip ve ekipmanı konser mekânında bulunduracak, 13Temmuz akşamı İDSO konserine katılan Pozitera Grubu Başkanı Birol Şengel, Bir Adım Sağlık Şirketi yönetici-ortağı Ayşe Şengel, İDSO müdürü Timuçin Abacı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile danışman Bengü Bilik, konser öncesi yaptıkları mini seremoniyle bu işbirliğini kutladı.

KONSER

13 Temmuz salı aksamı yapılan Arkeoloji Müzesi’nin tarihi büyülü ortamındaki yaz konserinde başarılı genç şef Can Okan yönetimindeki İDSO, genç solist Recep Fıçıyapan‘a başarıyla eşlik ederek müzikseverlere harika bir BACH Aksamı yaşattı.

İDSO Konserleri mekanında tüm hijyen kuralları yanında mesafe kurallarına da kesinlikle uyulduğu gözlendi.

*****

Read Previous

Adana’da Kültür Ve Sanat Yeniden Canlandı

Read Next

17 Temmuz 2021 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: