Sedef Yavuzalp’in Sergisi KEV Sanat’ta

H.E.Sedef Yavuzalp’in Sergisi

KEV Sanat Galerisi’nde

Haber : Kemal Gönüleri

Türkiye Cumhuriyeti Kampala Büyükelçisi H.E.Sedef YavuzalpTarihte Mozaik Yolcuğu” adlı kişisel sergisini Pet Holding Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında KEV (Köksal Eğitim Vakfı) Sanat Galerisi’nde açıyor.

Üniversite öğrencileri yararına düzenlenecek sergi 29 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

KEV Sanat Galerisi’nden yapılan yazılı açıklamada “Resimlerinde dünya medeniyetine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri yorumlayan Yavuzalp, Anadolu topraklarında yaşamış olan bazı medeniyetleri konu alan akrilik tasvirleri yansıtıyor. Yavuzalp öte yandan mozaik esintisi veren tekniğiyle bazı Doğu Afrika temalarına ve 15. yüzyıl Uganda’sına ait bazı efsanelere de hayat veriyor.

H.E. Sedef Yavuzalp’in KEV Sanat Galerisi’nde açacağı sergide 25 eser sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Bazıları kişisel olmak üzere, bugüne kadar Türkiye’de ve Uganda’da, toplamda dört sergide yer alan Yavuzalp, bu sergisi ile Afrika ve Anadolu toprakları arasında kültürel bir köprü kuruyor.” denildi.

Sergi ; Filistin Caddesi No:16 GOP / Ankara adresindeki KEV Sanat Galerisi’nde hafta içi 10:00-18:00, Cumartesi günleri ise 10:00-14:00 saatleri arasında 10 Aralık‘a kadar ziyaret edilebilecek.

*****

Read Previous

26 Kasım Cumartesi OLGUN PORTAKAL

Read Next

Notre Dame de Sion 160 Yaşında

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: