GASSOPDER’den GÜZEL BİR ETKİNLİK

GASSOPDER’den GÜZEL BİR ETKİNLİK

Haber ve Fotograflar: Mehmet Dursun/Güncelposta

  • İstanbul Boğazı’nda engelsiz 19 Mayıs coşkusu Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği’nin engelli vatandaşlara yönelik organize ettiği “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Engelleri Aşalım” programı İstanbul Boğazı’nda hayat buldu.
GASSOPDER’in düzenlediği “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Engelleri Aşalım” sloganı ile engelli gençler ve aileleri İstanbul Boğazı’nda tekne ile yolculuk yaptılar. Coşku içinde geçen programda, engelli gençler şarkılar söyleyip keyifli bir gün geçirdiler.

ENGELSİZ 19 MAYIS’I COŞKUSU

GASSOPDER Başkanı Yaşar Kaba, programda kısa bir konuşma yaptı.
Kaba: “Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği olarak, burada bu anlamlı günde böyle bir projeyi düzenlememizi sağlayan çalışma arkadaşlarıma, destekleri için CHP Üsküdar Engelli Hakları Komisyonuna ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı engelli gençlerimizin de kutlayabilmeleri adına böyle bir organizasyon düzenledik. Amacımız dernek olarak toplum ile iç içe olup onların sıkıntılarını dile getirmektir. Böyle etkinlikler ile bir çoban ateşi yakmak ve farkındalık sağlamaktır” dedi.

İNSANİ VE EVRENSEL İLİŞKİ KURDUK

CHP Üsküdar Engelli Hakları Komisyon Başkanı Birgül Soysevinç ise konuşmasında: “CHP Üsküdar komisyonu olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Üsküdar’daki her mahalleyi ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde, partili partisiz ayrımı yapmadık. Her kesimden engelli ve engelli ailesine ulaştık. Arkamızda belediye desteği olmadan elimizden ne geldiyse onu yaptık. Engelli kardeşlerimizle insani ve evrensel bir ilişki kurduk. Bugün burada bulunan herkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım. İyi ki varsınız. Ayrıca bu organizasyonu yaparak bizleri davet eden GASSOPDER’e çok teşekkür ederiz” dedi

Read Previous

CENGİZ MUMAY AMED KİTAP FUARI’nda

Read Next

GÜNGÖR ARIBAL HOCAMIZI KAYBETTİK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: