‘Favori Lezzetler” ödüllerine kavuşuyor

Gastronominin ‘En Favori’leri

ödüllerine kavuşuyor

Haber : Kemal Gönüleri

Türkiye’nin en favori mekânları ve lezzetleri hak ettikleri ödüllere 5 Aralık Perşembe günü ‘Favori Lezzetler Ödülleri’ ile kavuşuyor. 3 ay süren halk oylaması ile belirlenen ödüller sayesinde Hatay’dan Mardin’e, Gaziantep’ten Konya’ya kadar Türkiye’nin dört bir tarafında halkın gönlünde taht kurmuş lezzetler belirlenecek.

2016 yılında lezzet yolculuğuna başlayan ve kısa sürede gastronomi sektöründe önemli bir boşluğu dolduran ‘Favori Lezzetler’, çalışmalarına ve yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en favori mekânları ve lezzetleri hak ettikleri ödüllere 5 Aralık Perşembe günü ‘Favori Lezzetler Ödülleri’ ile kavuşuyor. Heyecanlı bekleyiş son günlerine girerken şefler, akademisyenler ve gastronomi yazarlarından oluşan Danışma ve Ön Seçim Kurulu da son toplantılarını önceki gün Develi’nin Samatya şubesinde yaptı.

‘En favoriler’ listeleri değiştirecek

700 firmanın 3 ay süren halk oylamasında kıyasıya yarıştığı ödül gecesinde en favori mekândan en favori sokak lezzetine, en favori steakhousedan en favori kahvaltıcıya ve en favori otellere kadar 45 dalda ödüller sahiplerini bulacak. Böylece bugüne kadar yapılmış tüm listeler günümüzün en favorileri ile değişecek ve gastronomideki ezberler bozulacak. İstanbul Merter’de bulunan The Green Park Hotel’de saat 19.30’da gerçekleşecek ödül töreninde Hatay’dan Mardin’e, Gaziantep’ten Konya’ya kadar Türkiye’nin dört bir tarafındaki en favori lezzetler belirlenecek.

Tuncay Tapar

Halk oylaması ile belirlendi

Milliyet Gazetesi’nin eki olarak da yemek severlerle buluşan Favori Lezzetler, yazar kadrosu, dijital medyada güçlü fenomenleri ve çatısı altında bulundurduğu markaları ile keyifli sohbetler eşliğinde en leziz sofralar için gizli kalmış lezzetleri ortaya çıkarmaya devam edecek. Tüm sektörü kucaklayan bir ödül süreci yaşadıklarını belirten Favori Lezzetler Medya Grup Başkanı Tuncay Tapar, “Adaylarımız oldukça şeffaf bir halk oylaması sonucu ile belirlendi. Oylamalarımız bitmek üzere. İlk 3’e giren adaylarımız ödül gecesinde bizimle olacak ve 1.’nin kim olduğu o gün açıklanacak. Amacımız halkımızın gönlünde taht kurmuş lezzetleri duyurabilmek. Gastronomide yeni markalarımızın oluşmasında katkımız olabilirse ne mutlu bize” dedi.

*****

Read Previous

Merih Yıldız “Uykusuza Masallar” Sergisi Açılıyor

Read Next

6 Aralık 2019 C U M A Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: