ERA Kolejleri Geleneksel Yabancı Dil Festivali başladı

ERA Kolejleri

Geleneksel Yabancı Dil Festivali başladı

Haber : Kemal Gönüleri

  • ERA Kolejleri yabancı dil eğitimini sınıfların ötesine taşıyor.
  • Yabancı Diller Festivali ; 3 Mayıs’ta sona erecek.

ERA KOLEJLERİ kampüslerinde her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen Yabancı Dil Festivali başladı. Festival kapsamında yabancı ülkelerin kültürü, tarihi, turizmi, yemekleri, gelenekleri, görenekleri öğrenciler tarafından araştırılıyor. Öğrenciler her ülke için kurulan ayrı standlarda ülkelerle ilgili bilgileri öğrendiği yabancı dilde festivale katılan konuklara anlatıyor.

ERA KOLEJLERİ’nin 11 kampüsünde farklı tarihlerde gerçekleştirilecek Geleneksel Yabancı Dil Festivali’nde; ülkelerin yemekleri tadılıyor, dansları sergileniyor ve yarışmalar düzenleniyor. Festivalde öğrencilerin yabancı dilleri gelişirken farklı ülke ve kültürlere ilişkin farkındalığı da güçleniyor.

Bilgi ve eğlencenin iç içe olduğu festival kapsamında öğrenciler ülkelerin yemekleri, tarihi, turistik bölgeleri, kültürleri konusunda bilgileniyor. Festivalde aynı zamanda yabancı dil becerilerine yönelik yarışma ve quiz showlar da düzenleniyor.

Beylikdüzü 1, Beylikdüzü 2, Beykent, Çamlıca, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Maltepe, Çekmeköy, Kartal, Pendik ve Bursa Nilüfer Kampüslerinde ayrı ayrı düzenlenen Yabancı Diller Festivali ; 3 Mayıs’ta sona erecek.

*****

Read Previous

KÖY ENSTİTÜLERİ’NDEN KENT ENSTİTÜLERİNE

Read Next

23 NİSAN 2019 S A L I Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: