Bilgi Küpü Koleji’nde Kutlama

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlanmaya Devam Ediyor

Bilgi Küpü Koleji’nde Kutlama

Harika Ören Yazdı

Bilgi Küpü Koleji’nin geleneksel olarak düzenlediği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği, bu sene de kadın velilerin çoklukla katıldığı bir kutlamayla gerçekleşti.

Bilgi 2

Okulun kurucusu Ayşe Nuray Demir, İlkokul müdiresi Çiğdem Horoz, Ortaokul Müdüresi Gülsüm Özdemir, Anaokulu müdür yardımcısı Ayşenur Yazıcı davetlileri karşılayarak, yerlerine aldılar.

Davet, günün anlam ve önemini anlatan kadınlar günü etkinlik slaytı ile başladı. Cumhuriyetin kurulmasında canla başla çalışan, savaşan kadınlarımız ve mücadelelerini anlatan görüntüler, günümüz kadın gerçeği ile son bulurken; ilgiyle izlenerek, bol alkış aldı.

Davetli kadınlar için hazırlanan, çiçekler ve meyva tabakları ile süslü masalarda, birbirinden lezzetli ikramlar yapıldı.

Bilgi 1

Z.Bade Kayabaşı’nın organize ettiği ‘’sandalye kapmaca-dokun tanı- göster anlat’’ oyunlarında yarışan kadınlara hediyeler takdim edildi. Son derece eğlenceli bir hal alan ortam, kadınların ‘’dans yarışması’’ na katılımlarıyla çoşkuyla devam etti.

Davetliler, kendilerine hediye edilen, Kalanço Çiçekleri’yle veda ederken; bu anlamlı günde hazırlanan organizasyondan duydukları mutluluğu ifade ederek; Bilgi Küpü Koleji İdare, öğretmen ve personeline teşekkürlerini sunarak, okuldan ayrıldılar.

Read Previous

“Çocuk Gelin” Sergisi Gazi Magusa’da

Read Next

“Kadının Işıltısı” nda Canlı Performans

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: