Arif Turan’ın “SIR” Sergisi , Galeri Selvin’de

Arif Turan’ın “SIR” Sergisi , Galeri Selvin’de

Haber : Kemal Gönüleri

unnamed-1

Galeri SelvinArif Turan‘ın “SIR” adlı resim sergisine ev sahipliği yapacak.

22 Eylül 2016 Perşembe günü açılacak olan Sergi için Galeri Selvin‘den Selvin Gafuroğlu‘nun yapmış olduğu yazılı açıklaması şöyledir :

unnamed-2

“Arılar bir yaşam kaynağı ve doğanın hayatın devamlılığını sağlayan yegane canlı. Mitolojilerden sanatın değişik dallarına, mimarlığa kadar etkili olmasıyla önemini göstermiş bir varlık. Einstein “arılar yok olunca hayat biter” deyişi onlar doğadaki tüm çiçekli bitkilerin çoğalmasını ve hayatın devamını sağlayan “aşk elçileri” olduğunun kanıtı. Bunu yapıp oluştururken olup biten her şey bir büyük “SIR”. Kovandaki üretim yaşam ve yaşam ölüm döngüsü, süreklilik başdöndürücü, büyüleyici ve düşündürücü. Çevre sorunları, ilaçlamalar yüzünden yaralanan bozulan doğa ve petekler, tükenmekte olan arıların yaşamı, mücadeleleri ve sağaltma/şifa arayışları da bir umut.

unnamed-3

Balı yapan fakat izah edemeyen (edilemeyen) “arı” benim için büyük bir mecaz. Sezgilerim aracılığı ile yolculuklar yapabileceğim; resimsel olanakları, varoluş, yaratıcılık, poetika ve dünya görüşüm açısından bir hazine gibi. Bu yolculukta resim serüvenime yeni kapılar açarken bugünün küresel gdo lu üretim ve zihniyeti, algı yönetimiyle tüketim toplumuna da bir tavır ve cevap olarak görüyorum. Bu nedenlerle konularımı seçerken her zaman insan, canlı doğa ilişkisini, yaşam kaynaklarını temel alıyorum. Galerimiz Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.”

unnamed-4

Arif Turan‘ın “SIR” adlı resim sergisi 22 Eylül -11 Ekim tarihleri arasında Galeri Selvin’de izlenebilecek.

unnamed

GALERİ SELVİN

Dere Sokak No:3 Arnavutköy, Beşiktaş / İstanbul

Tel: 212.263 74 81

selvincg@gmail.com

www.galeriselvin.com

 

Read Previous

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Read Next

14 Eylül Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: