3 SANATÇIDAN ” YAZA MERHABA”

Bensen Ünlüoğlu, Kemal Gönüleri ve Harika Ören‘in Fotograf Sergisi

Şişli Kent Kültür Merkezi’nde Açıldı

3 SANATÇIDAN ” YAZA MERHABA”

Haber ve Fotograflar: Kemal Gönüleri

Bensen Ünlüoğlu, Kemal Gönüleri ve Harika ÖrenYAZA MERHABA” isimli fotoğraf sergileri ; 4 Haziran 2016 Cumartesi Günü İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir kokteylle Sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Açılış törenine yakın  saatlerde ; Mevsim normallerinin dışında çok şiddetli bir yağışla karşılaşan Sanatseverler , imkanlarının elverdiği oranda , açılışta Sanatçı Dostlarının yanında oldular. Davetlilerin yanı sıra aynı gece Şişli Kent Kültür Merkezi‘nde proğramı bulunan Tuanamiras Dans Topluluğu da sergiyi şenlendirdi.

Maxihaber.com haber sitesi sahibi Aykut Altındağ , Efece Haber Gazetesi Muhabiri Deniz Tokgöz‘ün katıldığı açılışta , fuayede  Tuanamiras Dans Topluluğu da akşamki proğramlarının provalarını sürdürdüler.

Üç sanatçının fotoğraflarından oluşan ” YAZA MERHABA“sergisi; Halaskargazi Caddesi, Kent Pasajı alt katında bulunan İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda 17 Haziran 2016 tarihine kadar gezilebilecek.

SERGİYE KATILAN SANATÇILAR:

Bensen Ünlüoğlu
Bensen Ünlüoğlu, İstanbul doğumludur. Ünlüoğlu arkeolog olup, 2011 yılına kadar Anadolu’nun çeşitli yerlerinde kazılara katılmıştır. Aynı zamanda çevirmenlik ve editörlük yapmaktadır. 2011 yılı itibariyle, 30 yıllık fotoğraf birikimini sanatla buluşturmuş, 7 kişisel sergi açmış, 40’ın üstünde karma sergiye katılmıştır. Rekreasyon Derneği üyesi olan sanatçı, Cihangir Güzelleştirme Derneği Başkanlığı ve FICF (Uluslararası Kadın Kültürleri Federasyonu) Türkiye Temsilciliği görevlerini yürütmektedir. Bensen Ünlüoğlu’nun sergide 25 fotoğrafı yer alıyor.

Harika Ören
Harika Ören İstanbul doğumlu olup, sanat editörü, ressam ve yazardır. Pera Güzel Sanatlar (2010) ve Plazzo Spinelli Istituto del arte e il Restauro mezunudur. Uzun yıllardır, hobi olarak fotoğraf çeken Ören, Efecehaber internet gazetesi İstanbul Temsilcisi, Bir Demet Nergis Kültür Sanat imtiyaz Sahibi, Akpınar Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, Anayurt Gazetesi, Ana Dergisi ve İstanbul Sanat-Magazin köşe yazarıdır. Eserleriyle 8 kişisel sergi açan sanatçı, 100 den fazla karma sergiye katılmıştır. 40 adet doğa-figür kombinasyonu fotoğrafıyla Ören, ilk fotoğraf sergisini açmaktadır.

Kemal Gönüleri
Kemal Gönüleri, Adana doğumludur. Serbest muhasebeci, mali müşavir olan Gönüleri, İstanbul sanat-Magazin isimli internet gazetesinin sahibidir. 2010 yılında Simay Bodur fotoğraf kursunu bitirmiştir. Fotoğrafcılıkla beraber gazetecilik mesleğinide sürdürmekte; Türkiye’nin önde gelen fotoğraf siteleri wowturkey.com, fotono.com, fotoiz.com ve benzerlerinde, fotoğraflarını paylaşmaktadır. 5 kişisel sergi açan Kemal Gönüleri çok sayıda karma sergide de da fotoğraflarıyla yer almıştır. Gönüleri YAZA MERHABA! sergisinde 21 adet fotoğrafıyla yer almaktadır.

Read Previous

5 HAZİRAN 2016 PAZAR; 44. İstanbul Müzik Festivali

Read Next

6 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ; 44. İstanbul Müzik Festivali

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: