“SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” Sergisi Han’da Açıldı

“SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” Sergisi Han’da Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Bu yıl ikincisi yapılan Han’da Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali‘nde ; Rekreasyon Derneği değişik atölyelerin yanı sıra “SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” İsimli Karma Sergisi ile de yer aldı.

Rekreasyon Derneği‘nce, Derneğin Onursal Başkanı Müteveffa Güngör Arıbal‘ın anısına adanan “SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” İsimli Karma Sergisinin açılışı , Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı tarafından artık bir Müze ve Sanat Galerisi haline dönüştürülen tarihi Hüsrev Paşa Hamamı‘nda ; Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer ve Han İlçesi Belediye Başkanı Erdal Şanlı tarafından düzenlenen bir törenle yapıldı. Gordiyum düğümü atılan kırmızı eşarp ; Prof.Dr. Gaye Usluer tarafından   özenle ve esprilerle çözüldü , Prof.Dr. Gaye Usluer eşarp’ı çözdükten sonra boyuna taktı ve tüm Festival boyunca  boynunda taşıdı.

Daha sonra Rekreasyon Derneği üyeleri ile birlikte Sergiyi gezen Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer ve Han İlçesi Belediye Başkanı Erdal Şanlı eser sahiplerinden eserleri hakkında bilgiler aldı, Mütevaffa Güngör Arıbal‘ın anısına hazırlanan köşeyi ziyaret ettiler.

Rekreasyon Derneği‘nce, Derneğin Onursal Başkanı Müteveffa Güngör Arıbal‘ın anısına adanan “SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” İsimli Karma Sergisi’nde yer alan Rekreasyon Derneği üyelerinin soyadı sırasına göre isimleri şunlardır :

Sevin Akış, Ayla Akyol, Zerrin Çiğdem Aner, Hülya Ataözden, Demet Aytuna, Nilüfer Batmanoğlu, Nil Batmanoğlu , Beyza Bayraktaroğlu, Pervin Bülbül, Seçkin Çakır, Gül Çetin, Alev Demirkesen, Asuman Denizli, Canan Arabacı Doğruer, Aylin Dönmez, Veciye Düzaratoğlu, Sevda Güven , Nazan Havuş, Pınar Kanber, Arzu Karagöz, Mukadder Karul, Yüksel Kilci, Tülin Koçkanlı, Figen Koylan, Ayfer Özdemir, Fevziye Özmen, Akif Poroy, Neslihan Sarıkaya, Aydın Sofu, Birgül Sözer, Seran Tepeoğlu, Selma Tokdemir , Füsun Tolunay, Cahide Topaloğlu, Nur Ulubil, Bensen Ünlüoğlu, Betül Vural, Nuran Yapıcı, Nalan Yazıcı, Günseli Yetkin, Aynır Yıldırım, Emine Yılmaz.

Rekreasyon Derneği‘ninHan’da Bahar Çiçekleri 2. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Derneğin Onursal Başkanı Müteveffa Güngör Arıbal‘ın anısına adanan “ SANAT Bir Yaşam Ağacıdır ” İsimli Karma Sergisi Ekim 2016 ayına kadar gezilebilecek.

Read Previous

RENGARENK ; HARİKA ÖREN

Read Next

Çalışma Atölyelerine Yoğun İlgi Vardı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: