REKREASYON DERNEĞİ’nde MART 2016 TOPLANTISI YAPILDI

REKREASYON DERNEĞİ’nde MART 2016 TOPLANTISI YAPILDI

KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneğinin Mart Ayı Aylık Olağan Brunch toplantısı Taksim İnnPera Hotel‘de üyelerin ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Bu ayki toplantının Dünya Kadınlar Günü‘ne denk gelmesi nedeniyle yapılan konuşmalar Kadın Hakları ile ilgili oldu. Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer‘in Derneğin çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açılış konuşmasının ardından ;  toplantının onur konukları Av.Aylin Moralıoğlu ve Japon Misafir Chieko Adachi Kadın Hakları ile ilgili birer konuşma yaptılar.

Kadınlar gününü kutluyarak , konuşmasına başlayan Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer konuşmasında ; Kadın – Erkek Eşitsizliğine değinerek ” Bütün dünya da olduğu gibi ülkemizde de kadınlar 8 mart’ta eşitlik, özgürlükçü , cinsiyet ayrımı olmaksızın yaratılmış bir yaşam koşulları istiyor. Cumhuriyetimizin odak noktalarında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Aile dokusunun temelini teşkil eden, geleceğimizi yetiştiren ve şekillendiren kadın sadece bir anne değil öğretmen ,  psikolog ,  danışman ve sıralamakla bitmeyecek daha bir çok  rol üstlenmiştir. İş ve toplumsal hayatımızda da çok önemli bir role sahip olan kadınlarımız erkeklerden çok daha zor şartlar altında  çalışmak zorunda kaldıkları yetmiyormuş gibi bir de ölümle sonuçlanan çeşitli kötülüklere maruz kalmaktadırlar.” dedi.

Sevginin beraberinde sabır ve hoşgörüyü getirdiğini vurgulayan Doğruer konuşmasını ” Sevgi beraberinde sabır ve hoşgörüyü de getirir. Özetle sevgi sevmek sevilmek insan yaşamında en öncelikli gereksinimlerden biridir, özellikle çocukluk dönemlerinde sevgi ile büyütülmüş çoçukların özgüven ve özsaygıları yüksek olacağından çevresindeki insanlarada sevgi ve güven içinde yaklaşacakları için doyumlu, mutlu ve başarılı bireyler olacaklarına inananlardanım.” diye konuşmasını bitirdi.

Kürsüye davet edilen İstanbul Barosu Avukatlarından Aylin Moralıoğlu‘da gerek Medeni Kanunu’nda gerekse Ceza Kanunu‘nda elde edilmiş ve henüz elde edilememiş Kadın Haklarını anlattı.

Olağan Toplantının diğer konuğu ise Japon Chieko Adachi‘nin anlattığı Japon Kadınlarının Kadın Haklarını elde ediş öyküsü Rekreasyon Derneği üyeleri tarafından ilgi ile dinlendi.

Dr.Akif Poroy ise “Ön Türkler” İsimli kitabını Dernek üyelerine imzaladı.

Dernek Başkanı Canan Doğruer ; Rekreasyon Derneğinin 2016 yılı sonuna kadar yapılacak olan etkinliklerini ise: “Mart içinde Abant Gezisi , Nisan Ayında Maltepe Huzurevi Ziyareti , Mayıs Ayı Han’da Bahar Festivali ve Sergisi , Haziran ayında Polenezköy Etkinliğinden sonra Yaz tatili ve Ekim ayında düzenlenecek Çalıştay ile yeni sezona başlangıç ve Kıbrıs‘ta Sergi ve Kasım ayında Deniz Müzesi‘nde düzenlenecek Sergi.” olarak açıkladı.

Dernek Üyesi Aylin Dönmez‘in okuduğu Türk Sanat Müziği eserleri ile toplantı sonra erdi.

Read Previous

“Kadının Işıltısı” nda Canlı Performans

Read Next

14 MART 2016 PAZARTESİ ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: