Rekreasyon Derneği Nisan/2019 brunch’ı

Rekreasyon Derneği

Nisan/2019 brunch’ı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği üyelerinin 5.Rekreasyon Kongresi kapsamında “Anadolu Medeniyatleri” Sergisi nedeniyle Çorum’da bulunmalarından dolayı geleneksel brunch toplantısı 29 Nisan 2019 Pazartesi günü Taksim Inn Pera Hotel‘de yapıldı.

Konuşmalar başlayıncaya kadar ; Çorum’da yapılan 5.Rekreasyon Kongresi’ne, Çorum Müzesinde açılan “Anadolu Medeniyetleri” Sergisine ve Çorum yöresinde yapılan çeşitli kültürel gezilere ait fotograflar ve videolar Sinevizyondan olarak perdeye aksettirildi.

Açılış Konuşmasında Rekreasyon Derneği Başkanı Pervin Bülbül , Çorum’da yapılan 5.Rekreasyon Kongresi‘nden, Çorum Müzesinde açılan “Anadolu Medeniyetleri” Sergisine gösterilen ilgiden ve Çorum yöresinde yapılan çeşitli kültürel gezilerden çok memnun kaldıklarını belirterek; Kendilerine bu konuda tüm yardımcı olanlara teşekkürlerini iletti.

Nazan Havuş , Nilüfer Batmanoğlu , Figen Koylan Çorum yöresinde yapılan Kültürel Gezilerden izlenimlerini kendilerine has üslupla anlattı. Bilhassa Nilüfer Batmanoğlu gezdiği gördüğü yaşadığı güzellikleri anlatmak istemese de dinleyiciler gene de o güzellikleri hayallerinde yaşattılar.. Süreyya Oskay ise Seramik ve Çini ile aşılan engeller konusunda yaşadığı deneyimleri paylaştı. Terapötik rekreasyonun hastalar ve hastalıklar üzerindeki etkisini anlattı. Yaşamı üzerinden örnekleyerek geçirdiği rahatsızlığı seramik ve çini sanatına tutunarak yendiğini açıkladı.

Çektirilen hatıra fotograflarının ardından başka etkinlikler buluşulmak üzere vedalaşıldı.

*****

 

Read Previous

29 Nisan 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

Babacanoğlu’ndan teşekkür

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: