Rekreasyon Derneği Aralık ayı toplantısı

Rekreasyon Derneği Aralık ayı toplantısı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği‘nin uzun zamandan beri çeşitli etkinlikler nedeniyle yapılamayan sezonun ilk geleneksel brunch toplantısı Taksim Inn Pera Hotel‘de yapıldı.

Hava muhalefetine rağmen oldukça kalabalık bir katılım ile yapılan toplantıda ; Yönetim kurulu, üyeler ve basın mensuplarının hazır bulunurken, bu ayın konuğu Galata Mevlevihane’den Nail Kesova Dede oldu. Ayın konuşmacısı ise Emekli Öğretmen Fehmi Bildik‘ti.

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Trakya Üniversitesi’nde ; Onursal Başkan Güngör Arıbal‘ın bağışlanan eserlerinin yer aldığı müzenin açılış törenini içeren videosu ilgi ile izlendi.

Bir dakikalık Saygı duruşu ile İstiklal Marşının hep birlikte söylenmesinin ardından ; Başkan Canan Doğruer‘in ; ebediyete intikal eden üyelerinden Şermin Güner Hoca ile Ülkü Sime‘yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını da belirten konuşmasında, İstanbul Sanat Magazin 5.Yıl Kutlamaları ışığında Jüri tarafından “Başarıya Alkış” ödülü ile de ödüllendirilmiş bulunan ve  oldukça başarılı geçen 2016 ve 2017 yılları faaliyetlerinin geniş bir özetini yaptı.

Toplantının misafiri Nail Kesova , İtalya seyahati ile ilgili anılarını anlatırken Galata Mevlevihanesinin sema gösterisine ait bir  videosunun gösterimi yapıldı. Semazen Kadir Akgül‘ün, Mevlana Celaleddin Rumi‘nin 744. Vuslat Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirdiği sema gösterisi izleyenleri büyüledi.

Üyelerden, emekli bir öğretmen olan Fehmi Bildik, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yaptığı, ilginç anıları ile de süslediği günün anlam ve önemini belirten konuşması oldukça büyük bir ilgi çekti.

Toplantının bitiminde üyeler, 14 Ocak 2018 ‘de yapılacak olan toplantı da görüşmek dileğiyle vedalaştılar.

*****

Read Previous

11 Aralık Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

NURSEL YILDIRIM RESİM SERGİSİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: