Rekreasyon Derneği’nden bir başarı daha

Rekreasyon Derneği’nden bir başarı daha

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Han’da Bahar Çiçekleri” 1.Sanat ve Kültür Festivali 8-9 ve 10 Mayıs günlerinde Eskişehir Han Belediyesi’nde yapılacak.

Rekreasyon Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri , son bir yıl boyunca , her ay yapmakta oldukları başarılı etkinliklerine bir yenisini daha eklediler.

Han Belediyesi tarafından tahsis edilen arazide kurulması düşünülen Sanat Köyü ile ilgili çalışmalar kapsamında olmak üzere; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Himayelerinde ; Rekreasyon Derneği ile Eskişehir Han Belediyesi’nin Ortaklaşa düzenlediği “Han’da Bahar Çiçekleri” 1.Sanat ve Kültür Festivali 8-9 ve 10 Mayıs 2015 tarihinde Eskişehir Han Belediyesi’nde yapılacak.

rekreasyon logo

Dernek Başkanı Canan Doğruer‘in yaptığı yazılı açıklamada :

“8 -9- 10 Mayıs 2015 tarihlerinde Rekreasyon Derneği olarak Eskişehir Han Belediyesi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz ve bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Festivalimizde ”Han’da Bahar Çiçekleri” ismini verdiğimiz, Derneğimiz Üyelerinin eserleri ile katıldığı bir Sergi de düzenlemiş bulunmaktayız. Festival esnasında Arzu Karagöz , Mukadder Karol ve Nazan Havuş’un gözetiminde “Keçe” , Nilüfer Batmanoğlu’nun gözetiminde “Ebru” , Öznur Balcı’nın gözetiminde de “Ağaç Yakma” Çalışma Atölyeleri kurulacak ve bu sanatların sevdirilmesi ve tanıtılması konusunda çalışmalar yapılacak.” dedi.

Çok sayıda Dernek üyelerinin katıldığı bir “Kültür Gezisi” düzenlediklerini vurgulayan Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer “Çok sayıda  Dernek Üyeslerinin katıldığı bir “Kültür gezisi” de düzenlemiş bulunmaktayız. İstanbul’dan otobüsle , Eskişehir’e ve Han Belediyesine geleceğiz. Seyitgazi üzerindeki Battal Gazi türbesini ziyaret ile Yazılıkaya köyü ve Yazılıkaya Midas Anıtı gezilecek ,Midas anıtı çevresinde küçük tur yapılacaktır .” dedi.

Read Previous

18 MAYIS 2016 ÇARŞAMBA ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

“Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisi Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: