Rekreasyon Derneği Geleneksel Toplantıları Başladı

Rekreasyon Derneği

Geleneksel Toplantıları Başladı

Haber : Kemal Gönüleri

65 yıl önce 1959 yılında Lerzan Bengisu hanımefendi ve 10 arkadaşı tarafından İstanbul’da ‘Rekreasyon Cemiyeti‘ olarak kurulan Rekreasyon Derneği; yurt genelinde akademisyenler ve sanatçılardan oluşan 125 üyesiyle çalışmalarına devam ediyor.

22 Kasım 2023 Çarşamba günü İstanbul, Kadıköy Deniz Otel’de bir araya gelen dernek üyeleri, hasret giderdiler. Ocak ayında gerçekleşecek olan Genel Kurul’da Süreyya Oskay başkanlığında; oluşacak yeni yönetim kurulu üyelerinin tanıtımının yapıldığı verimli bir toplantı gerçekleştirdiler.

Toplantıya geçirdiği bir kaza dolayısıyla katılamayan son 2 dönem, 4 yıldır Rekreasyon Dernek Başkanlığını yürüten Harika Ören yaptığı yazılı mesajla “Üyelerimizle birlikte güzel sanatların çeşitli dallarında çalışmalar yaparak, etkinliklerimizle çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek verirken; akademisyen üyelerimizin katkılarıyla, üniversitelerde düzenlenen Rekreasyon Araştırmaları Kongrelerinde 65 yıldır sahada çalışmanın tecrübesiyle yer almakta; pandemi dolayısıyla iki buçuk yıl interaktif sonrasında sınırlı olarak yürütmek zorunda kaldığımız etkinliklerimize Eylül ayı itibariyle yeniden başlamış bulunmaktayız. Toplumsal sorumluluk, gönüllülük, katılımcılık, üretkenlik ve kültürel değerler derneğimizin başlıca hedeflerindendir.” dedi ve Genel Kurul ve 100. Yıl sergi hazırlıklarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yeni Cumhuriyet’in aydınlık yüzünü yansıtan en eski derneklerden biri olan Rekreasyon Derneği sanatçı üyeleriyle 12-18 Aralık 2023 günü; Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kadın Devrimidir isimli sergi etkinliğini İstanbul Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi Galeri Maltepe’de İZİNDEYİZ! diyerek hayata geçiriyor.

Rekreasyon Derneği uzun yıllara dayanan tecrübesi ve değerli üyeleriyle Atatürk İlkeleri doğrultusunda Rekreasyon bilincini yaymaya devam ediyor.

***

Önceki

“İlelebet Cumhuriyet” İstanbul Sergisi Açıldı

Sonraki

Bodrum’da Üç Fidan Parkı Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar