REKREASYON DERNEĞİ İLE GEZİ 4

REKREASYON DERNEĞİ İLE GEZİ 4

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Chez Galip & Çamurun Hikayesi

Rekreasyon Derneği üyeleri ile  İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri hep beraber ; Şoförlerimiz Arif Kokal ile Turgut Öz ve Rehberimiz Nilgün Mazıcıoğlu‘nun önderliğinde ; Gezimizin son günü Kapadokya‘dan Dinler Hotel-Ürgüp‘ten hareketle Çamurun Hikayesini dinlemek üzere Avanos‘ta Dünyaca ünlü Chez Galip‘e gelindi. (Meraklısına ; Chez Galip : Galip’in Yeri demek)

Chez Galip çanak çömlek imalathanesinde yapılan gösteri izlendi. başta Başkan Canan Arabacı olmak üzere Dernek üyelerinden bir kısmı da denemek suretiyle çanak-çömlekçilik işindeki meraklarını giderdiler.

Chez Galip‘de daha önce üretilmiş olan muhteşem eserler gezildi , alış verişler yapıldı. Ancak vaktimiz kısıtlı olduğu için Avanos’ta ki Chez Galip’e ait Saç Müzesi ziyaret edilemedi.

Ve asıl istikametimiz olan Hacı Bektaş-ı Veli‘ye doğru yola çıkıldı.

Not: Dinler Hotel-Ürgüp ile ilgili hiçte hoş olmayan hatıralarla ayrıldım. 5 Yıldızlı bir otelde PC’mle internete girmem mümkün olmadı. Çözüm arayan arkadaşlarda odamı dahi değiştirmelerine rağmen maalesef çözüm üretemediler. Bir de üstüne üstlük Sultanhan ve Ürgüp-Göreme Peri Bacalarında çektiğim fotograflarımın tümü Bilgisayarımın içinde kayboldu gitti.

*****

Read Previous

25 Mayıs Perşembe GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

REKREASYON DERNEĞİ İLE GEZİ 5

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: